Уряд розглядає можливість продовжити програму "теплих кредитів" на 2021 рік
Як передає Укрінформ, про це під час одинадцятого Європейсько-українського енергетичного дня заявила в.о. міністра енергетики Ольга Буславець.
Вона зазначила, що для підтримки заходів з енергоефективності існує не лише Фонд енергоефективності, але й програма з відповідних заходів, "теплі кредити" для населення. Тільки за цей рік, за словами в.о. міністра, в енергомодернізацію інвестували 1 млрд грн, і третина цієї суми була компенсована з державного бюджету. Буславець стверджує, що заходи з енергоефективності допомагають знизити комунальні платежі на 20-40%.
"Минулого тижня, перед внесенням проєкту держбюджету у Верховну Раду, ми проговорювали необхідність продовження державної цільової програми "теплих кредитів" ще на рік. Ми вважаємо, що це дуже ефективна і соціально направлена програма. При доопрацюванні бюджету ми будемо загладати кошти на ці заходи, що було підтримано прем'єр-міністром", - відзначила Буславець.
Як повідомляв Укрінформ, програмою "теплі кредити" з початку 2020 року скористалося понад 100 тис. українських родин, які залучили понад 1 млрд грн на термомодернізацію. За словами т.в.о. голови Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження Костянтина Гури, за 6 років дії цієї програми близько 850 тис. українців інвестували більше 8,6 млрд грн в енергоефективні заходи, а держава підтримала їх у цьому, надавши 3,2 млрд грн "теплих кредитів". Держенергоефективності за підтримки Міністерства енергетики вже розробило та подало на розгляду уряду проєкт рішення щодо продовження та розширення програми на 2021 рік.