Корпоратизація Енергоатома: у Міненерго назвали умови
Як передає Укрінформ, про це повідомляється на сайті міністерства.
"Міністерство наполягає на проведенні корпоратизації "Енергоатома" в умовах збереження за державою 100% акцій компанії", - йдеться у повідомленні.
У Міненерго відзначили, що корпоратизація "Енергоатома" має відбуватися виключно з дотриманням таких принципів:
- повна відповідність кращим міжнародним практикам;
- жорсткі обмеження щодо відчуження майна, яке відноситься до ядерних установок та ядерних матеріалів;
- чітка визначеність у поводженні з ядерними матеріалами;
- абсолютна прозорість на етапі здійснення корпоратизації та в подальшому під час функціонування новоутвореного акціонерного товариства.
"Обранню оптимальної моделі корпоратизації "Енергоатома" передувало тривале дослідження консалтингової компанії Deloitte, яка проаналізувала всі можливі варіанти корпоратизації і представила їх на розгляд Міненерго та "Енергоатома". Після спільних обговорень було обрано варіант, який в жодному разі не передбачає приватизацію компанії. У випадку "Енергоатому" процес корпоратизації потребує внесення змін до законодавства і Міністерство розраховує, що всі необхідні зміни будуть підтримані Верховною Радою", - відзначили у міністерстві.
Як повідомляв Укрінформ, наприкінці 2019 року Президент України указом №837 доручив уряду провести корпоратизацію "Енергоатома" до кінця 2020 року і подати на розгляд парламенту відповідний законопроєкт.
22 вересня 2020 року глава держави указом № 406 доручив Кабміну пришвидшити підготовку і проведення корпоратизації зазначеного суб’єкта господарювання.
28 жовтня Міністерство енергетики доручило оголосити конкурсний відбір кандидатів на чотири вакантні посади незалежних членів наглядової ради ДП "НАЕК "Енергоатом".