Профспілки протестують проти планів ДТЕК закрити частину шахт Західного Донбасу
Як передає Укрінформ, про це повідомляється на сайті Профспілки працівників вугільної промисловості.
"Шахтарські профспілки висловлюють рішучий протест проти планованого закриття шахт Західного Донбасу. Розмова про це відбувся в ході онлайн-зустрічі лідерів шахтарських профспілок Сергія Юнака і Юрія Криворучка з керівництвом Бізнес-блоку "Вугілля" ТОВ "ДТЕК Енерго". Представлена стратегія подальшої розробки шахт Західного Донбасу розглядалася і приймалася кулуарно, без участі представників трудових колективів і профспілок. А тому потребує серйозного коригування", - йдеться в повідомленні.
Зазначається, що в ході онлайн-зустрічі за пропозицією голови теркому профспілки Сергія Юнака було прийнято рішення створити робочу комісію, якій доручено вивчити представлені матеріали по шахтоуправлінню «Першотравенське» і зробити відповідні висновки.
"Якщо шахта ім. Героїв космосу, відповідно до стратегії, буде працювати до 2053-го, "Павлоградська" - до 2032-го, "Тернівська" - до 2029-го, "Західно-Донбаська" - до 2063-го, "Самарська" - до 2035-го, "Дніпровська" - до 2047 року, то з "Ювілейною" і "Степовою" справи йдуть набагато гірше - їх відповідно до поданої стратегією планують закрити вже в найближчі роки. В результаті жителі шахтарського Першотравенська залишаться без роботи, а сам Першотравенськ перетвориться на місто-привид. Звичайно ж, настільки похмура перспектива не влаштовує нікого", - йдеться в повідомленні.
Під час першого засідання робочої комісії мова йшла про шахту "Ювілейна" - найближчого "претендента" на закриття. Як зазначив представник теркому профспілки Василь Яворський, від роботи цієї шахти багато в чому залежить доля Першотравенська в цілому, і профспілка не згодна з доводами адміністрації про економічну недоцільність її подальшої експлуатації.
"Підрахунки дають всі підстави для продовження роботи шахти "Ювілейна" до 2035 року. Дніпропетровська територіальна організація Профспілки буде і надалі відстоювати цю позицію", - наголошується в повідомленні.
Профспілка також звернулася до шахтарів, працівників шахтоуправлінь та філій, жителів шахтарських міст із закликом підтримати цю позицію і не допустити закриття шахт, які забезпечують стабільною роботою Західний Донбас.
Як повідомляв Укрінформ, Кабінет Міністрів анонсував розробку стратегії комплексної трансформації вугільних регіонів.
За словами Прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, на реалізацію стратегії цьогоріч уряд розпочинає два пілотні проєкти з трансформації вугільних регіонів. Справедлива трансформація вугільнх регіонів - це проєкт, що не передбачає шокового закриття шахт. У результаті трансформації вугільної галузі частина людей, що будуть вивільнятися на вугільних шахтах, отримуватимуть нову роботу.
Міністерство енергетики обрало дві шахти, де ймовірно впроваджуватимуть перші пілотні проєкти з трансформації вугільних мономіст.
Наразі серед потенційних перших пілотних проєктів розглядають 2 шахти - "Великомостівську", яка розташована на Заході країни, в місті Червоноград, та потенційно може стати потужним туристичним кластером, і шахту "5/6", розташовану на сході, в місті. Мирноград, яка має потенціал технологічного кластеру.
Проєкти виконуватимуться спільно з німецькою міжнародною агенцією GiZ.
Загалом Міненерго запропонувало німецькій стороні 6 шахт для пілотних проєктів: по три шахти на сході та заході України, серед яких і обрали двох учасників. Усі запропоновані об'єкти - шахти державної форми власності, які готуються до ліквідації.