Україна спільно зі Світовим банком планує реалізувати 5 проєктів

Україна спільно зі Світовим банком планує реалізувати 5 проєктів

Укрінформ
Міністерство фінансів спільно зі Світовим банком обговорили плани співпраці на найближче майбутнє - підготовку до запуску п’яти нових спільних проєктів. 

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Міністерства фінасів за підсумками відеоконференції міністра фінансів Сергія Марченка з віцепрезидентом Світового банку у справах Європи та Центральної Азії Анною Б'єрде в межах Щорічних весняних зборів МВФ та Світового банку.

Міністр фінансів разом з віце-президентом Світового банку обговорили плани співпраці на найближче майбутнє - підготовку до запуску п’яти нових спільних проєктів. На розгляд Ради директорів Світового банку найближчим часом заплановано винести фінансування проєктів «Екстрене реагування на COVID-19 та вакцинація в Україні», «Удосконалення вищої освіти в Україні заради результатів», «Київська міська мобільність», «Встановлення гібридних систем з виробництва електроенергії в «Укргідроенерго» та додаткове фінансування проєкту «Доступ до довготермінового фінансування» для Укрексімбанку.

«Я дуже вдячний Світовому банку за зусилля задля втілення багатьох важливих проєктів та допомогу у боротьбі з коронавірусною кризою в минулому році», - зазначив Марченко.

На сьогоднішній день вибірка коштів у межах портфеля Міжнародного банку реконструкції та розвитку (МБРР), порівняно з іншими міжнародними фінансовими організаціями, є найбільшою - станом на 1 січня.2021 р. становила $693,55 млн. і це у 2,3 раза більше, ніж рік тому.

Крім того, Марченко обговорив з Анною Б'єрде можливості збільшення підтримки України на боротьбу з COVID-19 та нові інвестиційні проєкти розвитку транспортної інфраструктури в Україні.

«У цьому році закінчується реалізація двох наших спільних проєктів будівництва доріг. Саме тому ми хотіли б продовжити успішну роботу в цьому напрямку та поговорити про підготовку нового проєкту для Укравтодору», - додав Марченко.

Обидві сторони висловилися щодо прогресу України в питанні земельної реформи та озвучили сподівання щодо якнайшвидшого продовження роботи з МВФ.

Читайте також: Світовий банк знову підвищив прогноз зростання ВВП України

Також було зазначено, що строк дії існуючої Стратегії партнерства Світового банку та України 2017-2021 спливає у червні 2021 року. Це означає, що вже час розпочати системну діагностику країни для визначення ключових пріоритетів для наступної чотирирічної Стратегії партнерства.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-