Зеленський закликав бізнес Франції долучитися до модернізації дорожньої інфраструктури України
Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Президента.
Зеленський провів зустріч з президентом асоціації MEDEF Жофруа Ру де Безьйо, головою українсько-французької ділової ради MEDEF International, генеральним директором компанії EGIS Лораном Жерменом, віце-президентом компанії Alstom Філіпом Дельором, які перебувають з візитом в Україні та очолюють делегацію представників великих французьких компаній.
Учасники зустрічі обговорили можливості реалізації спільних проєктів.
Глава держави відзначив, що візит такого рівня представників французького бізнесу відбувається вперше і є дуже важливим для України.
«Я приділяю значну увагу розвитку сприятливих умов для інвестиційних та інфраструктурних проєктів в Україні. Ваш візит демонструє зацікавленість бізнес-проєктами в Україні та відкриває нові можливості», – зауважив Зеленський і додав, що попри пандемію коронавірусу французький бізнес дбає про розширення та налагодження співпраці.
«Радий, що, незважаючи на COVID-19, зустрічаються представники різних країн і говорять про економіку. Це дуже важливо. Це свідчить про те, що життя продовжується, що дійсно є зацікавленість у розвитку бізнес-відносин, інвестиційних проєктів», – сказав Зеленський.
Глава держави наголосив, що делегація проведе цього дня багато зустрічей, зокрема з представниками українського уряду. Він висловив побажання, щоб результатом цих зустрічей стало якнайшвидше втілення конкретних проєктів.
Зокрема Президент звернув увагу інвесторів на реалізацію Національної програми «Велике будівництво», у межах якої торік було побудовано понад 4 тис. км доріг і стільки ж планують спорудити цьогоріч. Він закликав французький бізнес долучитися до модернізації дорожньої інфраструктури України в межах проєктів державно-приватного партнерства.
Серед масштабних інвестиційних проектів Зеленський також назвав залізничне сполучення, ІТ-сферу, модернізацію та управління портами, аеропортами, будівництво метро та підземних тунелів тощо. При цьому він особливо наголосив на необхідності локалізації виробництва в Україні.
Французькі підприємці підтвердили свою зацікавленість у співпраці у згаданих напрямках. У деяких з них вона вже розпочалася. Зокрема з компанією Alstom укладено контракт на постачання 120 локомотивів для української залізниці з частковою локалізацією виробництва в Україні (в обсязі 35%). Загалом між Україною і Францією нещодавно були укладені міжурядові угоди на понад 1,3 млрд євро.
Окрему увагу учасники зустрічі звернули на питання створення національного українського авіаперевізника.
Зеленський запропонував компанії Airbus, з якою вже є контракт на постачання гелікоптерів, розглянути можливість участі в реалізації цього проєкту та вивчити питання залучення України до виробництва продукції компанії.
Як зазначили представники Airbus, наразі вони вивчають техніко-економічне обґрунтування проєкту і розглядають можливість створення концепції та бізнес-плану. Також компанія вивчає технічні можливості українських підприємств для того, щоб використовувати їх як виробничий майданчик.
Де Безьйо зі свого боку сказав, що MEDEF International налічує понад 170 членів і представляє 75% бізнесу Франції та зацікавлена в Україні. Попри доволі високий рівень співпраці обидві країни мають потенціал для розвитку бізнес-відносин, переконаний він.
«На сьогодні Франція є шостою за розміром інвестицій в Україну. Непоганий показник, можна порадіти. Але розуміємо, що не найкращий і можна робити набагато більше», – зауважив президент MEDEF.
У складі делегації асоціації MEDEF, яка прибула в Україну, представники 20 великих французьких компаній з багатьох секторів. Зокрема на зустрічі з Президентом були представлені дві чи не найбільш активні в Україні компанії – Airbus та Alstom, ідеться в повідомленні.