Україна може отримати близько $2,73 мільярда від МВФ – голова Нацбанку
Як передає Укрінформ, про це написав голова НБУ Кирило Шевченко у Фейсбуці.
"Вчора Рада директорів МВФ підтримала ініціативу директора-розпорядника Фонду Крісталіни Георгієвої щодо додаткової алокації СДР на суму близько 650 млрд дол., яка спрямована на забезпечення додатковою ліквідністю світової економічної системи через поповнення міжнародних резервів держав-членів МВФ. Попереду розгляд цієї пропозиції та голосування в Раді керуючих", - написав Шевченко.
Зважаючи на розмір квоти України (0,42%), наша держава може отримати близько 2,73 млрд дол., що сприятиме нарощенню золотовалютних резервів та покращенню показника композитного критерію МВФ щодо достатності міжнародних резервів, зазначив голова НБУ.
Як повідомляв Укрінформ, виконавча рада МВФ учора погодилася з пропозицією директора-розпорядника Фонду Крісталіни Георгієвої про новий загальний розподіл СДР у розмірі, еквівалентному 650 млрд дол. (найбільший розподіл в історії МВФ) для задоволення довгострокових глобальних потреб у резервах під час найглибшої кризи з часів Великої депресії. Георгієва пообіцяла представити цю пропозицію про новий розподіл СДР Раді керуючих МВФ для розгляду та затвердження. У разі затвердження розподіл СДР буде завершено до кінця серпня.
Спеціальні права запозичення (англ. Special Drawing Rights, SDR) - штучний резервний і платіжний засіб, емітований Міжнародним валютним фондом. Має тільки безготівкову форму у вигляді записів на банківських рахунках. Цей платіжний засіб було створено МВФ у 1969 році як додаток до існуючих резервних активів країн-членів Фонду.