Обсяг інвестицій для розробки Полохівського родовища літію оцінили в $0,5 мільярда
Як передає кореспондент Укрінформу, про це сказав виконавчий директор ДНВП «Геоінформ України» Павло Бовсунівський під час конференції високого рівня щодо стратегічного партнерства України та ЄС з питань критичної сировини та акумуляторів.
"Оціночний обсяг інвестицій, які потрібні для реалізації проєкту (з розробки Полохівського родовища – ред.) - 500 млн дол", - сказав Бовсунівський.
За його словами, реалізація проєкту відбуватиметься у 4 стадії: будівництво гірничо-видобувного підприємства, будівництво гірничо-збагачувального комбінату для переробки руди, технологічні дослідження з отримання літієвих продуктів з концентратів і руд та будівництво гірничо-хімічного комбінату з наступним випуском готової продукції.
"Полохівське родовище – це близько 1 млн тонн літій-карбонатного еквіваленту (ЛКЕ). Воно найбільш підготовлене до експлуатації", - зазначив Бовсунівський.
Він також зауважив, що зараз триває геологічне вивчення Шевченківського родовища (Донецька область) і ділянки "Добра" (Кіровоградська область).
"Ці ділянки підготовлені до виставлення на аукціон. Вони мають великі перспективи: наприклад, потенціал ділянки "Добра" оцінюється у 2,2 млн тонн ЛКЕ", - прокоментував Бовсунівський.
Він повідомив, що розробляти родовища літію в Україні планується шахтним способом, що здійснює менший вплив на екологію порівняно з кар'єрним методом.
Як повідомлялося, у червні Господарський суд Києва відмовив у передачі приватному товариству в користування Шевченківського родовища літію. Компанія спробувала відсудити родовище за відсутності спеціального дозволу на користування надрами без проведення аукціону.