Співпраця Укрспецекспорту з Туреччиною дає 15% від прибутку за іноземними контрактами

Співпраця Укрспецекспорту з Туреччиною дає 15% від прибутку за іноземними контрактами

Ексклюзив
Укрінформ
Україна та Туреччина ефективно розбудовують стратегічне партнерство у ВПК. Надходження за турецькими контрактами становили не менше 15% прибутку ДП «Укрспецекспорт» за минулий рік, що принесло понад 30 млн дол.

Про це в ексклюзивному коментарі Укрінформу розповів генеральный директор ДК «Укрспецекспорт» Вадим Ноздря.

«Якщо брати статистику 2020 року, то валютні надходження за зовнішньо-економічними контрактами з турецькими замовниками складають не менше 15%. З 230 млн дол. США понад 30 млн - це об’єми нашої діяльності, які так чи інакше стосуються Туреччини. Це потужний показник, і головне - на цьому ринку ми відчуваємо серйозні перспективи до розвитку, тому що інтенсивність наших переговорів з турецькими замовниками зростає. Сподіваємося, що на цій виставці нам вдасться закріпити ці досягнуті домовленості на рівні підписаних контрактів», - сказав Ноздря.

Відео дня

За його словами, українсько-турецька співпраця у сфері ВПК має стратегічний характер, незмінно посилюється з року в рік. Цей процес часто супроводжується спробами протидії з боку РФ, але особливого впливу не має.

«Протидія дійсно відчувається: від якихось проявів інформаційної гібридної війни, до заходів по дискредитації українських підприємств, які надають послуги постачання продукції на ринок Туреччини. Це, можливо, і мало би свій ефект, але Україна й Туреччина впевнено розбудовують стратегічні відносини, активно співпрацюють і принципово не звертають увагу на такі прояви. Тому ми впевнено ремонтуємо турецькі вертольоти, постачаємо системи протиповітряної оборони, маємо перспективи посилення співпраці у військово-морській сфері», - сказав генеральный директор ДК «Укрспецекспорт».

Як було відзначено, українська продукція ВПК, нові розробки сучасного озброєння, зокрема ті, що Україна представляє на виставці IDEF 2021 у Стамбулі, викликають зацікавленість іноземних, у т.ч. турецьких партнерів.

«Турецький ринок є одним зі стратегічно важливих для українських виробників. На виставці присутні експозиції більш ніж 25 підприємств – виробників з України, 15 з яких об’єднано експозицією Укроборонпрому, яку організоувала державна компанія Укрспецекспорт. Виставка відбувається попри пандемію із серйозними епідеміологічними обмеженнями. У ній беруть участь 79 офіційних урядових делегацій. Це потужний майданчик, де демонструють новинки озброєнь та військової техніки. Наша продукція цікава й різноманітна, викликає увагу та інтерес іноземних партнерів до співпраці», - зауважив Ноздря.

Читайте також: Українська делегація на чолі з Уруським відвідає міжнародну виставку IDEF 2021

Як повідомлялося, Україна бере участь в IDEF 2021. Українську делегацію на виставці очолює віцепрем’єр-міністр – міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олег Уруський. Вчора він відвідав український стенд на виставці, що представляє об’єднану експозицію державного концерну «Укроборонпром», організатором якої є державна компанія «Укрспецекспорт», зустрівся з головою Державного агентства з питань оборонної промисловості Туреччини Ісмаілом Деміром, керівниками провідних турецьких компаній у ВПК.

Міжнародна виставка оборонної промисловості IDEF-2021 проходить у Стамбулі під патронатом адміністрації президента Турецької Республіки за організаційної підтримки Міністерства оборони, Фонду збройних сил Туреччини та виставкової організації TÜYAP.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
Всi рубрики
За період:
-
Share: