Нафта дорожчає на тлі слабкої пропозиції та зростання попиту
Як передає Укрінформ, про це свідчать дані біржових торгів на сайті Investing.com.
Вартість листопадових ф'ючерсів на Brent на лондонській біржі ICE Futures становить $79,08 за барель, що на $0,99 (1,27%) вище за ціну на час закриття попередньої сесії.
Ціна ф'ючерсів на WTI на листопад на електронних торгах нью-йоркської товарної біржі NYMEX зросла на $0,98 (1,32%) - до $ 74,96 за барель. Попередні торги за еталонами завершилися на рівні $78,09 та $73,98 відповідно.
Нафтовий ринок зростає п'яту сесію поспіль, підтримку котируванням надають побоювання з приводу пропозиції на тлі зростання попиту в низці регіонів світу в умовах ослаблення обмежень, пов'язаних із пандемією коронавірусу.
За останні 12 місяців котирування додали понад 80%.
«Брак пропозиції як і раніше пов'язаний із запасами в усіх регіонах. Зростання цін на газ також сприяє зростанню цін на нафту, оскільки "чорне золото" стає більш привабливим для виробників електроенергії», - йдеться в повідомленні ANZ Research.
Зосередившись на відновленні попиту, члени Організації країн-експортерів нафти зіткнулися з труднощами при збільшенні видобутку, оскільки через пандемію зберігається недостатнє інвестування або затримки в технічному обслуговуванні.
Перший публічний продаж у Китаї державних запасів нафти навряд чи сприяв збільшенню прибутку, оскільки PetroChina та Hengli Petrochemical купили чотири вантажі загальним обсягом близько 4,43 млн барелів.
Імпорт нафти до Індії досяг у серпні 3-місячного максимуму, відскочивши від майже річного мінімуму, досягнутого в липні. Нафтопереробні підприємства країни почали виробляти більше продукції в очікуванні на більш високий попит.