Оголосили лауреатів Нобелівської премії з економіки
Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на сайт премії.
"Премія Шведського центрального банку з економічних наук на честь Альфреда Нобеля за економічні науки 2021 року була присуджена Девіду Карту, а інша - спільно Джошуа Д. Ангрісту та Гвідо В. Імбенсу", - йдеться у повідомленні.
Кард був удостоєний премії 2021 року в галузі економічних наук "за його емпіричний внесок в економіку праці".
Джошуа Д. Ангріст та Гвідо В. Імбенс удостоєні премії 2021 року в галузі економічних наук "за їх методологічний внесок у аналіз причинно-наслідкових зв'язків".
BREAKING NEWS:
— The Nobel Prize (@NobelPrize) October 11, 2021
The 2021 Sveriges Riksbank Prize in Economic Sciences in Memory of Alfred Nobel has been awarded with one half to David Card and the other half jointly to Joshua D. Angrist and Guido W. Imbens.#NobelPrize pic.twitter.com/nkMjWai4Gn
Джошуа Д. Ангріст та Гвідо В. Імбенс удостоєні премії 2021 року в галузі економічних наук "за їх методологічний внесок у аналіз причинно-наслідкових зв'язків".
Як зазначається, цьогорічні лауреати премії продемонстрували, що можна відповісти на багато великих суспільних питань. Їх рішення полягає у використанні природних експериментів - ситуацій, що виникають у реальному житті, що нагадують рандомізовані експерименти.
«Лауреати економічних наук 2021 року представили нам нове уявлення про ринок праці та показали, які висновки про причини та наслідки можна зробити з природних експериментів. Їх підхід поширився на інші галузі та зробив революцію в емпіричних дослідженнях», - зауважили організатори.
Використовуючи природні експерименти, Девід Кард, нагороджений премією 2021 року в галузі економічних наук, проаналізував вплив мінімальної заробітної плати, імміграції та освіти на ринок праці.
Лауреати Джошуа Ангріст та Гвідо Імбенс показали, які висновки про причину та наслідок можна зробити з природних експериментів. Розроблена ними структура була широко прийнята дослідниками, які працюють з даними спостережень.
Робота цьогорічних лауреатів «зробила революцію в емпіричних дослідженнях в області соціальних наук та значно покращила здатність дослідницької спільноти відповідати на питання, які мають велике значення для всіх нас», йдеться у повідомленні.
Торік премію присудили Полу Р. Мілгрому та Роберту Вілсону «за вдосконалення теорії аукціонів та винаходи нових форматів аукціонів».
Загалом в період з 1969 року по 2020-й було присуджено 52 премії з економічних наук.
Як повідомляв Укрінформ, лауреатами Нобелівської премії в галузі фізіології і медицини цього року стали американський фізіолог Девід Джуліус і вірменсько-американський молекулярний біолог і невролог Ардем Патапутян "за відкриття рецепторів температури і дотику".
Нобелівську премію з фізики отримали Шюкуро Манабе, Клаус Гассельманн і Джорджіо Парізі «за новаторський внесок у наше розуміння складних фізичних систем».
Лауреатами Нобелівської премії з хімії стали Бенджамін Ліст і Девід Макміллан "за розвиток асиметричного органокаталізу".
Нобелівську премію з літератури цьогоріч присудили письменнику Абдулразаку Гурні "за його безкомпромісний та співчутливий погляд на наслідки колоніалізму та долю біженця у прірві між культурами та континентами".
Лауреатами Нобелівської премії миру 2021 року стали філіппінсько-американська журналістка Марія Ресса та російський журналіст, головний редактор "Новой газеты" Дмитро Муратов. Вони здобули нагороду за свободу вираження поглядів.
Таким чином Нобелівський тиждень завершився.
Нобелівська премія — одна з найпрестижніших міжнародних премій, яку щорічно присуджують за видатні наукові дослідження, революційні винаходи або значний внесок у культуру чи розвиток суспільства. Сума премії змінюється залежно від доходів Фонду Нобеля. Торік вона становила 10 млн шведських крон (близько $ 1,1 млн).