Ціна нафти зростає на тлі подорожчання газу й вугілля в Азії та Європі
Як передає Укрінформ, про це свідчать дані біржових торгів на сайті Investing.com.
Вартість грудневих ф'ючерсів на Brent на лондонській біржі ICE Futures становить $83,7 за барель, що на $0,05 (0,06%) вище за ціну на закриття попередньої сесії.
Ціна ф'ючерсів на WTI на листопад на електронних торгах нью-йоркської товарної біржі NYMEX підвищилася на $0,03 (0,04%) - до $80,55 за барель. Попередні торги за еталонами завершилися на рівні $83,65 і $80,52 відповідно.
Стрибок цін на природний газ і вугілля в Європі та Азії, а також низькі запаси енергоносіїв перед зимою в Північній півкулі змушують компанії активніше використовувати нафту і нафтопродукти. При цьому країни ОПЕК+ продовжують дотримуватися раніше узгодженого плану відновлення видобутку, нарощуючи його лише поступово.
За останні тижні ціни на електроенергію зросли до рекордних показників в Азії, Європі та США. Зростаючі ціни на природний газ спонукають виробників електроенергії замінювати більш екологічно чисте паливо на нафту. За оцінками аналітиків, перехід з природного газу на нафту для виробництва електроенергії може підвищити світовий попит на "чорне золото" на 250 тис.-750 тис. бар./добу (б/д).
У Китаї, де основні промислові райони борються з нестачею електроенергії, ф'ючерси на енергетичне вугілля зросли більш ніж на 10%. Уряд КНР оголосив про повну лібералізацію ринку теплової енергії в країні.
Катар, найбільший у світі виробник скрапленого природного газу (СПГ), у понеділок заявив клієнтам, що не може допомогти позбутися від цінового вибуху на енергоносії та постачати на ринок більше палива.
"Якщо ціна нафти наблизиться до $90 за барель, ОПЕК, можливо, збільшить видобуток і спробує заспокоїти ринок. У певному сенсі, динаміка нафтового ринку нині залежить від цін на вугілля та газ", - сказав аналітик UBS AG Wealth Management Уейн Гордон.