Український бізнес потребує фінансової підтримки для досягнення декарбонізації - UBTA
Про це розповів голова правління Української асоціації бізнесу та торгівлі (UBTA) Дмитро Лось на панелі «Україна 2030: шлях до зеленої трансформації» в рамках кліматичної конференції COP26 у Глазго, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Український бізнес працює в дуже складному середовищі та зараз стикається з серйозними фінансовими проблемами. Лише за допомогою фінансових програм, створених світовими фінансовими інституціями, у тому числі з ЄС, компанії зможуть робити реальні кроки у напрямі декарбонізації та відповідати глобальним тенденціям "зеленої угоди"», - сказав Лось.
Він зауважив, що український бізнес повністю підтримує європейський «зелений курс», однак Україна перебуває у складних умовах, таких як війна на сході країни, анексія Криму.
«Ми готові створити програми «зеленої трансформації» по різних секторах, щоб досягти визначеного у НВВ (національно визначений внесок – ред.) рівня декарбонізації», - зазначив Лось.
За його словами, бізнес готовий співпрацювати з урядом у пошуку рішень для декарбонізації. Зокрема, UBTA вже розробила програму трансформації продовольчого сектору.
«Як показує практика, синергія бізнесу та уряду створює ефективні рішення і, як приклад, – затвердження Другого національно визначеного внеску України (НВВ-2)», - говорить він.
Програма містить кроки, які повинен зробити аграрний сектор, аби досягнути цілей декарбонізації. Лось зазначив, що ініціатива UBTA вже отримала підтримку від Міністерства аграрної політики та продовольства.
Як повідомлялося, 1 листопада у шотландському місті Глазго розпочалася глобальна кліматична конференція COP26. Мета конференції – підтримувати рівень глобального потепління якомога ближче до мети 1,5°C, встановленої Паризькою угодою 2015 року.
Очікується, що близько 120 світових лідерів візьмуть участь у дискусії стосовно боротьби з глобальним потеплінням. Прогнозується, що світові лідери візьмуть нові зобов’язання зі скорочення викидів парникових газів у своїх країнах до 2030 року.
Фото: shutterstock.com