У Туреччині випускатимуть безпілотні літаки з українськими двигунами
Підписання відбулося в рамках виставки SAHA Expo, яка відбувається в Стамбулі, повідомляє власкор Укрінформу.
«Туреччина наразі є одним із найсильніших виробників безпілотних літальних апаратів у світі. Україна входить до 6 країн, які здійснюють повний цикл виробництва двигунів... Компанії Baykar Makina, Івченко-прогрес та Мотор Січ посилюють свою співпрацю для створення найсучаснішої у світі техніки. Темп задають наші президенти – Володимир Зеленський та Реджеп Таїп Ердоган. Вдячні їм за це», - сказав на церемонії підписання директор підприємства, генеральний конструктор ДП «Івченко-прогрес» Ігор Кравченко.
У Туреччині випускатимуть безпілотні літаки з українськими двигунами
У компанії Baykar Makina назвали угоду історичною.
«Між нашими компаніями - Baykar Makina та Івченко-прогрес налагоджено багаторічну ефективну співпраця. Україна й Туреччина - стратегічні партнери та країни, що доповнюють одна одну, підтримують у різних сферах. НА БПЛА Akıncı вже встановлюють двигуни виробництва Івченко-прогрес і розпочато їх серійне виробництво. Наступний крок – безпілотні бойові літаки. Підписана сьогодні угода стане початком їх випуску спільно з Івченко-прогрес», - сказав перед церемонією підписання технічний директор компанії Baykar Makina Халюк Байрактар.
Українське підприємство постачатиме турбореактивний двоконтурний двигун з форсажною камерою AI-322Ф. Деталі угоди не розголошуються.
Як повідомляв Укрінформ, перша демонстрація ударного безпілотного літального апарата нового покоління Akıncı, спільної розробки України і Туреччини, відбулася в рамках виставки авіаційної та аерокосмічної техніки Teknofest-2019 у Стамбулі. Пізніше компанія Baykar Defence зняла документальний фільм про безпілотник Akıncı - один із найуспішніших проєктів українсько-турецької співпраці в оборонній сфері.
У липні цього року цей безпілотник побив рекорд, досягнувши найбільшої висоти, яку коли-небудь досягали літаки турецького виробництва. У середині березня БПЛА Akıncı, обладнаний двигуном українського виробництва, успішно пройшов чергове випробування - тестування на ідентифікацію системи БПЛА Akıncı. У квітні було успішно проведено перші пробні стрільби ракетами MAM-T, розробленими компанією Roketsan для БПЛА Akinci.
Фото з сайту defence.ua.com