Україна зобов’язалася виконати 12 умов для отримання наступних траншів МВФ
Про це йдеться в Меморандумі про економічну та фінансову політику, підписаному Україною і МВФ та оприлюдненому Фондом у середу, повідомляє Укрінформ.
«Наша політика буде й надалі зосереджуватись на подоланні надзвичайної ситуації в економіці та сфері охорони здоров'я, викликаної COVID-19, зберігаючи при цьому макроекономічну та фінансову стабільність, зменшуючи вразливість та долаючи ключові перешкоди для приватних інвестицій», - зауважується в меморандумі з українського боку.
Оприлюднений документ містить таблицю з 12 «структурними маяками», які українська влада зобов’язується виконати впродовж програми. Причому половина з них розрахована до кінця нинішнього року, ще два – до наступного перегляду програми, запланованого на березень. Крім того, виконання інших чотирьох маяків передбачено у березні-квітні 2022 року.
Зокрема, відповідно до меморандуму, українська влада зобов’язується затвердити до кінця листопада бюджет 2022 року з цільовим показником дефіциту 3,5% ВВП. Такий же «дедлайн» по часу встановлений для скасування послаблень у вимогах до представників держави в керівництві держбанків.
До кінця грудня український уряд має оприлюднити результати аудиту коштів, витрачених з фонду, пов’язаного з COVID-допомогою. У цей же термін НБУ повинен ухвалити план, узгоджений з МВФ щодо підвищення професійного рівня у сфері банківського нагляду. Ще один «структурний маяк» до кінця нинішнього року має виконати Офіс генпрокурора України – опублікувати звіти за пів року щодо проваджень проти колишніх власників банків, виведених з ринку з початку 2014 року.
До кінця січня наступного року уряд має ухвалити дорожню карту щодо виведення ПриватБанку та Ощадбанку на ринок для часткової або повної приватизації. У лютому українська влада повинна прийняти стратегію повернення активів збанкрутілих банків. Це все необхідно зробити до проведення наступного, другого, огляду МВФ по Україні в березні, за результатами якого Фонд має визначитися з наступним траншем.
Ще чотири «структурних маяки» Україна зобов’язалася виконати на завершальній стадії програми. Зокрема, до кінця березня українська влада планує ввести в дію зміни до закону про САП та розробити базу споживачів для постачальників газу, необхідною для виставлення рахунків домогосподарствам.
До кінця липня має бути завершена перевірка діючих членів Вищої ради правосуддя, а також призначена наглядова рада «Енергоатому».
Як повідомляв Укрінформ, у понеділок, 22 листопада, виконавча рада МВФ ухвалила рішення щодо продовження на шість місяців програми stand-by для України, яка мала завершитися в грудні, а також виділення траншу в розмірі близько 700 мільйонів доларів США.
Україна отримала цей транш від МВФ у середу, 24 листопада.