РФ використовує справу «Татнєфті» як інструмент гібридної війни — Малюська
Про це він заявив у інтерв’ю “Інтерфакс-Україна”, передає Укрінформ.
“Вони цю справу використовують як інструмент гібридної війни”, - заявив він.
Говорячи про те, якими є шанси України уникнути сплати $112 млн “Татнєфті” за судовим рішенням міжнародного арбітражу, міністр поінформував, що щодо цього питання є кілька складних моментів.
“Перше це те, що програли ми давно – в 2014 році. Те, що далі відбувається, це намагання росіян ці кошти стягнути. І то, намагання дуже дивні, тому що вони в кількох юрисдикціях намагаються визнати це рішення арбітражу та кошти стягнути, але при цьому не заявлялись в Україні, не намагались тут його визнати. Більше того, вони й термін пропустили для визнання і виконання його на території України”, - поінформував Малюська.
Міністр зазначив, що в принципі, “якби вони одразу прийшли, визнали і заявили до виконання, я думаю, що воно б уже було виконано”. За його словами, в Україні наразі навіть немає процедури для того, щоб було виконано рішення арбітражу без його визнання на території України.
“А зараз вони в кількох інших юрисдикціях намагаються примусово виконати. З великою долею вірогідності Росія використовує це рішення як зброю, тобто “Татнєфть” не ставить собі за мету зі сто з чимось мільйонів стягнути. Їх радше цікавить сам процес завдання нам різноманітних збитків”, - сказав очільник Міністерства юстиції.
Він наголосив, що комерційна компанія “Татнєфть” дуже серйозно зав'язана на компанії “Роснєфть”.
“Там, скоріш за все, одна і та ж сама юридична команда чи принаймні дотична, і ця історія вже значний період часу перестала бути економічною і стала політичною, тому що багато кроків росіян у цій справі я не можу пояснити комерційним інтересом. Комерційний інтерес говорить про зовсім інші кроки”, - сказав міністр.
Відповідаючи на питання, якими є ризики для України, Малюська уточнив, що ризики — є, але він не може про них розповідати.
Як повідомлялося, у травні 2008 року ВАТ «Татнефть» ініціювала арбітражне провадження проти держави Україна, посилаючись на порушення Угоди між Кабінетом міністрів України і урядом Російської Федерації про сприяння і взаємний захист інвестицій.
29 липня 2014 року Арбітраж у липні 2014 року зобов'язав Україну виплатити Татнефти компенсацію у розмірі 112 млн доларів плюс відсотки.
Пізніше апеляційний суд Парижа залишив у силі два арбітражні рішення, що зобов'язали Україну виплатити компенсацію ВАТ "Татнефть".