Енергоатом звернувся до НКРЕКП з пропозиціями по врегулюванню цін на ринку електроенергії
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Енергоатом.
"17 лютого 2022 року Енергоатом звернувся до Регулятора із пропозиціями внести зміни до Постанови НКРЕКП від 8 квітня 2020 р. №766 «Про дії учасників ринку електричної енергії у період дії карантину та обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID – 19)», якими передбачено заходи із врегулювання ситуації на ринку та недопущення обвалу цін у майбутньому. Реакція Регулятора на зазначені пропозиції і буде індикатором готовності змінити ситуацію на ринку та протистояти маніпуляціям", - йдеться у повідомленні.
У компанії також заявили про готовність до позапланової перевірки, яку анонсувала НКРЕКП.
Крім того, Енергоатом спростовує звинувачення на адресу свого тредингового підрозділу в участі у змові на ринку електроенергії.
"Цінові пропозиції на ринку на добу наперед (РДН) та стартова ціна на аукціонах з продажу електричної енергії ВП «Енергоатом-Трейдинг» за двосторонніми договорами 2800 грн за 1 МВт-год, що відбувалися в лютому (за ціною близько 2000 грн за 1 МВт-год на РДН), свідчать саме про наміри втримати ціни, не стати жертвою маніпуляцій обсягами попиту на різних сегментах ринку", - зазначили в Енергоатомі.
У компанії підкреслили, що Енергоатом потребує достатнього обсягу коштів, насамперед для забезпечення безпечної експлуатації ядерних установок, виконання виробничої програми та ПСО.
Як повідомлялося, наприкінці січня – на початку лютого 2022 року внаслідок значного профіциту спостерігалося перетікання обсягів електроенергії між сегментами ринку та значне коливання цін. В окремі періоди обсяги продажу на ВДР зрівнювались з обсягами продажу на РДН, що суперечить концепції функціонування ринку електричної енергії.
НКРЕКП вбачає у поведінці учасників ринку електроенергії на його короткострокових сегментах ознаки змови і планує залучити Антимонопольний комітет до вивчення ситуації на внутрішньодобовому ринку електроенергії. НАЕК "Енергоатом" та група ДТЕК із висновками регулятора не погоджуються.