Голова НБУ – членам МВФ та Світового банку: Кожен день війни збільшує збитки світової економіки
На цьому наголосив голова Національного банку України Кирило Шевченко під час виступу на зустрічі регіональної групи держав – членів МВФ та Світового банку, передає Укрінформ з посиланням на НБУ.
"Спустошливе вторгнення росії в Україну вже впливає на глобальну економіку. Кожен день війни посилює масштаби впливу, зростають збитки для української та світової економіки та майбутні витрати на їх відновлення", – сказав Шевченко.
Він також підкреслив, що російська військова агресія вимагає від учасників міжнародної спільноти безпрецедентних і одностайних політичних рішень, адже під ударом перебуває не тільки Україна, а й увесь світ.
Зазначається, що міжнародні партнери відзначили успіх заходів, які здійснив Національний банк для підтримки економіки та збереження фінансової стабільності в Україні в умовах воєнного стану, та висловили готовність і надалі допомагати нашій державі.
Повідомляється, що у межах візиту керівництва НБУ до Вашингтона відбулися двосторонні зустрічі із очільниками Європейського центрального банку, центробанків Австрії, Швеції, Нідерландів, Бельгії та Литви, а також із міністрами фінансів Австрії та Литви. Президент ЄЦБ Крістін Лагард запросила Шевченка приєднатися до засідання Загальної Ради ЄЦБ, до якої входять президент ЄЦБ, віце-президент ЄЦБ та голови національних центральних банків 27 держав-членів ЄС (представники 19 країн Єврозони та 8 країн, що не входять до Єврозони).
Як повідомлялося, 23 квітня Прем’єр-міністр Денис Шмигаль обговорив із керуючою директоркою Міжнародного валютного фонду Крісталіною Георгієвою питання подальшої допомоги Україні.
За даними МВФ, масштабне вторгнення російських сил в Україну вже спричинило глобальні наслідки на товарних ринках, у торгівлі та фінансових каналах, особливо в Європі, яка, за прогнозами, зазнає більшого негативного впливу, ніж інші регіони. Прогнозується, що зростання ВВП в європейських економіках (крім росії, Туреччини й України) впаде на 1,1 відсотковий пункт у порівнянні з останнім прогнозом «Перспективи світової економіки» за січень 2022 року.