Мінекономіки представило дорожню карту відновлення України
Про це повідомляє пресслужба Міністерства економіки у Фейсбуці, передає Укрінформ.
Зазначається, що над підготовкою плану економічного відновлення України працюють уряд, Міністерство економіки, провідні експерти та бізнес-асоціації.
За словами Свириденко, в основу плану відновлення покладені такі принципи:
повний доступ українських виробників до ринків ЄС та країн Великої сімки;
отримання статусу кандидата, а потім повноправне членство в ЄС;
побудова економіки на принципах дерегуляції та лібералізації;
налагодження логістичних маршрутів у західному напрямку для розширення їх пропускної здатності;
перехід від експорту сировини до переробки в тих галузях, які дають найбільшу експортну виручку;
розвиток вітчизняного ВПК шляхом налагодження виробництва, в тому числі за рахунок трансферу військових технологій — military-tech має стати драйвером розвитку для цивільних секторів економіки;
самодостатність в енергетиці шляхом збільшення видобування власного газу та розвитку атомної енергетики;
кліматична модернізація за принципами «зеленої економіки»;
локалізація на рівні не менше 60%.
«Для втілення в життя масштабних проєктів нам потрібно розвивати партнерство з країнами Великої сімки та ЄС в режимі трансферу технологій і доступу до фінансових ресурсів. Одним із ключових підходів може стати надання державами гарантій своїм компаніям для інвестування в Україну», – додала Свириденко.
Окремо вона зазначила, що важливою передумовою успішного відновлення економіки України є максимальне відновлення її транспортної та соціальної інфраструктури протягом 24 місяців.
За словами віцепрем’єр-міністра, уряд уже працює, аби створити всі умови для повернення додому українців, які виїхали за кордон і бажають повернутися.
Як повідомляв Укрінформ, на 26 квітня, за розрахунками ексміністра розвитку економіки Тимофія Милованова, прямі втрати інфраструктури України внаслідок військової агресії рф перевищили 88 млрд доларів. Непрямі, всієї економіки, становлять близько 600 млрд доларів.