Ле Дріан закликав світ підтримати аграрний сектор України
Про це він заявив на Європейській регіональній конференції Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО), передає кореспондент Укрінформу.
За словами французького міністра, через війну рф проти України зростає ризик продовольчої небезпеки у світі, при цьому ситуація критична - понад 800 млн осіб уже перебувають в умовах цієї небезпеки.
“Необхідно, щоб наша відповідь на військову агресію росії проти України була також солідарною продовольчою відповіддю. Україна, як ми всі знаємо, є передовою сільськогосподарською країною, яка здійснює постачання зерна та іншої харчової продукції на світові ринки. У цьому сенс нашого європейського залучення в межах ФАО, щоб підтримати український аграрний сектор та країни, які сьогодні найбільше відчувають наслідки війни”, - сказав Ле Дріан.
A la Conférence régionale Europe de la @FAO, @JY_LeDrian appelle à la solidarité alimentaire pour appuyer l’Ukraine 🇺🇦 et les pays les plus exposés aux conséquences de la guerre. L’UE 🇪🇺, à travers l’initiative #FARM, est engagée pour éviter une crise alimentaire mondiale. pic.twitter.com/XojcOBOtwh
— France Diplomatie🇫🇷🇪🇺 (@francediplo) May 11, 2022
На його думку, важливо, щоб ФАО поглибило роботу щодо аналізу наслідків війни для сільгосппродукції України. “Проєкт рішення, авторами якого є близько 40 країн, закликає до інтенсифікації наших колективних зусиль. Країни-члени ЄС заохочують своїх партнерів прийняти його, щоб надіслати потужний сигнал від усіх європейців”, - зазначив міністр.
За його словами, у цьому також сенс прискіпливої роботи, яку веде Європейський Союз, "щоб економічні санкції не мали наслідків для нашого продовольчого забезпечення". "Вони (санкції - ред.) спрямовані лише на спроможність росії продовжувати війну, а також на російську еліту”, - наголосив Ле Дріан.
Міністр підкреслив також важливість ініціативи FARM ("Місія із забезпечення продовольчої та сільськогосподарської стійкості” для забезпечення продовольчої безпеки в найбільш уразливих країнах), прийнятій на засіданні Європейської ради у березні, яка має на меті зміцнити стійкість світових продовольчих систем у координації з іншими міжнародними ініціативами.
“Переконанні, що нам це може вдатися”, - наголосив Ле Дріан, підкресливши важливість координації приватного сектору та ключових гравців багатосторонньої системи продовольчої безпеки.
Як повідомляв Укрінформ, у Національній академії аграрних наук прогнозують цього року в Україні спад обсягів виробництва практично усіх видів сільськогосподарської продукції.
Фото: МЕАЕ