«Артемсіль» зупинилася через постійні ворожі обстріли
Як передає Укрінформ, про це заявив в.о. директора Артемсолі Віктор Юрін місцевому сайту «Вільне радіо».
«Підприємство не працює, простоює, згідно з наказом, до невизначеного часу. Обстріли постійні, частково зруйнована адміністративна будівля. Були прямі влучання в рудники, матеріальний склад. Виробничий процес неможливий. Ми ж не піддамо людей небезпеці. Тим паче більшість мешканців Соледара, співробітників ДП «Артемсіль» вже евакуювалися. Більшості працівників адміністрації, ІТР (інженерно-технічних робітників — ред.) немає на місці», - пояснив Юрін.
За його словами, на підприємстві ніхто не загинув та ніхто не був поранений.
«З-поміж наших працівників, які б знаходились на підприємстві, постраждалих немає. Але я знаю про кількох людей, які були поранені у себе вдома», - розповів керівник підприємства.
Він додав, що російські агресори влучали і в наземну будівлю спелеосанаторію поруч, але він не є структурним підрозділом ДП «Артемсіль».
Юрін уточнив, що держпідприємство «Артемсіль» зупинили ще у квітні, бо стало неможливо вивозити залізницею готову продукцію з Соледара.
«Нашу вузлову станцію «Сіль», куди ми підтягували вагони зі своїх під’їзних шляхів, регулярно обстрілюють. «Артемсіль» в основному зорієнтована на відвантаження продукції залізничним транспортом. Автомобільним транспортом ми можемо вивозити тільки незначну частину. Тому навіть за нормальних обставин нам потрібно відвантажувати видобуту сіль у щось (у залізничні вагони - ред.). А якщо залізниця не працює, ми теж фактично не можемо», - пояснює в. о. директора держпідприємства.
Він повідомив, що запас готової продукції з підприємства вивезли ще у квітні.
«Все, що ми могли вивезти, ми вивезли у торговельні мережі», - запевнив Юрін.
Він не виключає дефіциту вітчизняної солі в країні, тому її доведеться ввозити більше з-за кордону.
«Для того, щоб сіль була у продажу, її ж треба виготовляти. В якихось магазинах (сіль із Соледара - ред.) напевно є. Я в Києві, у Вінниці зустрічав. Зате з’явилася турецька, румунська сіль… Поки ведуться бої, доведеться заміщувати (вітчизняну сіль – ред.) імпортованою», - сказав керівник Артемсолі.
Юрін також вважає, що зупинку ДП «Артемсіль» відчують на собі й споживачі за кордоном.
«Ми були найбільшим підприємством з видобутку солі у Європі. Серед наших постійних клієнтів — Угорщина, Польща, Грузія, Молдова, Азербайджан, Румунія», - нагадав він.
За його словами, імпортована сіль дорожча за соледарську не в рази.
«Якби й ми зараз продавали сіль, у нинішніх умовах, ми б теж стали дорожче її продавати», - зазначив керівник.
На думку Юріна, пластам кам’яної солі під землею нічого не загрожує, а її там ще дуже і дуже багато.
«Загрожує лише тим об’єктам, які на поверхні. А те, що під землею, не зруйнується. Якщо, звісно, спеціально там чогось не зробити. Підтоплень у нас немає. У нас немає водовідведення, це не як у вугільних шахтах», - пояснив він.
Як повідомлялося, Донеччина і зокрема Бахмут та район навколо постійно обстрілюється російськими загарбниками. Вони також гатять по Соледару практично щодня. 17 травня армія рф поцілила по житлових кварталах міста, зачепило й високовольтну лінію, тож містяни залишились без світла.
Всі свої сили російські загарбники наразі кинули на штурм Сєвєродонецька і на перерізання траси Лисичанськ – Бахмут.
Фото: пресслужба ДП "Артемсіль"