Галущенко: Не будемо експортувати електроенергію, якщо Україні її не вистачатиме
Про це в інтерв’ю Укрінформу розповів міністр енергетики України Герман Галущенко.
«Взагалі ні, не бачу жодних ризиків. Ми в системі маємо профіцит. І ми не будемо експортувати, якщо нам не буде вистачати в системі», - запевнив він.
Політик підкреслив, що першочерговим завданням є безперебійне забезпечення електроенергією власних громадян.
«Це ситуація win-win, це добре і для нас, і для них. Це гарно для ринку: ми отримуємо кошти, знімаємо питання профіциту, а європейці, споживаючи нашу електроенергію, менше використовують російський газ і вугілля», - пояснив глава Міненерго.
За його словами, перший комерційний експорт у ЄС у рамках ENTSO-E (Європейської мережі операторів системи передачі електричної енергії) є не дуже великим - 100 МВт, при тому, що технічні можливості дозволяють 2 ГВт. При цьому Україна сподівається за рахунок ліній наростити потужності до 6 ГВт. Уже підписана угода з Польщею, є проєкти з Румунією та інші.
«Щойно ми вийдемо на бажані обсяги, впевнений, що в нас не буде проблем із реалізацією, в тому числі у Німеччині. І як тільки ми збільшимо комерційний обсяг, я впевнений, що жодних питань із точки зору ризиків до нас не буде», - додав Галущенко.
Електроенергія – наш експортний продукт, підкреслив він.
Як повідомляв Укрінформ, 16 березня Україна офіційно приєдналася до об’єднаної енергосистеми континентальної Європи ENTSO-E.
30 червня розпочався довгоочікуваний експорт української електроенергії в Європу, зокрема в напрямку Румунії.