Загарбники навмисне підпалюють поля - щодня горить збіжжя у п’яти-семи областях

Загарбники навмисне підпалюють поля - щодня горить збіжжя у п’яти-семи областях

Укрінформ
У п'яти-семи областях щоденно фіксуються факти свідомого підпалу загарбниками українського збіжжя - загалом це декілька тисяч гектарів.

Про це розповів перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький, повідомляє Укрінформ із посиланням на пресслужба міністерства.

«З точки зору кожного окремого фермера - це, звісно, велика трагедія. Усі ці та інші втрати фіксуються для подальшого відшкодування через репараційні кошти або із заморожених активів. Проте з точки зору національної продовольчої безпеки - це не ті площі, які можуть нести загрозу. Ми націлені зафіксувати все це і за першої можливості допомогти тим аграріям, чиї поля підпалюють окупанти», — підкреслив Висоцький.

Читайте також: Обстріляний урожай: як росіяни цілять в українські хлібні поля

Що до нового врожаю, то жнива вже розпочались в усіх областях України. Перші результати показують, що врожайність трохи нижча, ніж минулого, рекордного року, але все одно вища від середньої за останні п’ять років.

«Наші аграрії не економили на технології, яку закладали під озимі культури, тому якість збіжжя хороша — як для продовольчих, так і для кормових цілей (фуражне зерно). Впевнено вже можемо говорити, що Україна буде з хлібом», — зауважив перший заступник міністра.

Він також нагадав, що завдяки звільненню острова Зміїний та відкриттю другого гирла річки Дунай пропускна здатність експорту української агропродукції значно збільшилася.

Читайте також: росіяни продовжують красти зерно на захоплених територіях Запоріжжя - розвідка

Як повідомляв Укрінформ, у зв'язку зі звільненням від російських військ острова Зміїний гирло Бистре Дунаю доступне для суден, що перевозять агропродукцію.

Станом на 12 липня гирлом Бистре пройшли 16 торговельних суден, які будуть завантажені українським зерном.

На сьогодні через блокаду морських портів, на які до повномасштабного вторгнення припадало орієнтовно 80% експорту аграрної продукції України, вивезення продовольства відбувається виключно через дунайські порти, залізничні та автомобільні пункти пропуску на західних кордонах. Поки цієї пропускної здатності недостатньо.

За чотири місяці від початку повномасштабної війни Україні вдалось експортувати лише 5,2 млн тонн сільськогосподарської продукції, тоді як до 24 лютого країна експортувала 4-5 млн тонн зерна щомісяця.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-