Списання кредитів на знищене майно: Шуляк сказала, коли ВР може ухвалити закон

Списання кредитів на знищене майно: Шуляк сказала, коли ВР може ухвалити закон

Укрінформ
Верховна Рада може вже до кінця літа ухвалити законопроєкт №7441-1, який дозволить не платити за кредит на майно чи транспортний засіб, що були знищені або зазнали пошкоджень внаслідок збройної агресії російської федерації проти України.

Про це повідомила голова партії «Слуга Народу» Олена Шуляк, йдеться на сайті партії, передає Укрінформ.

«Через повномасштабне вторгнення росію в Україну безліч людей втратили квартири, будинки, авто, які брали в кредит. По суті, на сьогодні їхнього майна немає або воно серйозно пошкоджене, а кредит треба далі виплачувати. Тож ми запропонували вихід з цієї ситуації – держава допомагатиме позичальникам. І цей документ дозволить не сплачувати ні відсотки, ні тіло кредиту на житло чи транспортний засіб, який було зруйновано внаслідок війни. Сподіваємось, до кінця літа закон набуде чинності», – додала вона.

За словами Олени Шуляк, існує два варіанти дій: «замороження» та «прощення» кредиту. Усе залежатиме від місцеперебування майна та можливості офіційно зафіксувати пошкодження.

Зокрема, «замороження» виплат за кредитами може стосуватись випадків, коли майно опинилося на тимчасово окупованій території або на території активних бойових дій, пошкоджене або знищене внаслідок воєнних дій, за наявності документів можуть отримати у кредитора призупинення платежів по кредиту.

«Замороження» (тіло кредиту, відсотки, комісії) кредиту триватиме, поки держава компенсує збитки за знищене російською агресією майно.

Читайте також: Рада вдосконалила механізми захисту цивільного населення і територій в умовах війни

Стосовно «прощення», то законопроєктом пропонуються такі умови:

  • площа знищеного майна, під який було взято кредит, не перевищує 140 кв м (для квартири), 250 кв м (для житлового будинку). І воно є єдиним місцем проживання сім’ї позичальника. Також йдеться про знищений єдиний автомобіль з робочим об’ємом двигуна не більше 2500 см;
  • станом на 23 лютого 2022 року відсутня прострочена заборгованість;
  • якщо така квартира, будинок чи автомобіль у кредит є єдиними.

Згідно з законопроєктом, відповідну заяву можна буде подавати в період дії воєнного стану і ще три місяці після дня його припинення.

Як повідомляв Укрінформ, 9 липня Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроєкт щодо списання заборгованості по кредитах на майно, яке було знищене під час воєнних дій.

Водночас перший заступник голови Комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк висловив думку, що законопроєкт про внесення змін до Податкового кодексу та деяких законодавчих актів щодо підтримки позичальників, майно яких було знищено або зазнало пошкоджень внаслідок збройної агресії російської федерації проти України (№ 7441-1) буде доопрацьовано до другого читання. За його словами, зокрема, у депутатів є такі питання до законопроєкту: чому пропонується списати кредити для тих, у кого є одна квартира до 140 кв.м, але не списувати для тих, у кого дві маленькі квартири по 30 кв м; як перевірятимуть, чи справді знищене авто. На думку депутата, механізм компенсації за втрачене майно має бути однаковим для всіх, в тому числі для бізнесу.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-