Українські аграрії додатково потребують $9 мільярдів - УКАБ
Про це повідомляє у Фейсбуці Український клуб аграрного бізнесу, передає Укрінформ.
«Згідно з оцінкою експертів УКАБ, сільськогосподарським виробникам України необхідне додаткове фінансування в обсязі близько 9 млрд дол. США протягом наступних 12 місяців. Саме таку потребу формує неможливість реалізувати продукцію на експорт та необхідність підготовки до посіву культур під урожай наступного року», - йдеться в повідомленні.
За оцінками УКАБ, близько 20% торішнього урожаю зернових та олійних досі не реалізовано. Новий урожай оцінюється на рівні 65-70 млн тонн, з яких на експорт передбачається 45-50 млн тонн. За нинішніх темпів експорту його загальний обсяг (65-70 млн тонн) вивозитиметься протягом 32-35 місяців.
Фактично, прогнозують аналітики, з урожаю зерна 2022 року протягом маркетингового року буде реалізовано лише 30-35%. Водночас внутрішні ціни на зернові та олійні культури знизилися на 40-50% проти довоєнного рівня. Тобто, у вартісному вимірі надходження від реалізації цьогорічного врожаю за 2022/23 МР становитимуть близько 20-25% від минулорічних.
За словами генерального директора УКАБ Романа Сластьона, без зовнішнього фінансування у вигляді банківських кредитів чи інших фінансових інструментів аграрії не матимуть коштів для проведення збирання цьогорічного врожаю, виплати орендної плати власникам земельних паїв та сівби під урожай наступного року.
У зв'язку з цим УКАБ закликає уряд звернутися до зовнішніх партнерів для залучення необхідного фінансування та уникнення поглиблення глобальної продовольчої кризи.
Як повідомлялося, за даними Мінагрополітики, станом на 15 липня ранні зернові та зернобобові культури в Україні зібрано з 1,2 млн га (10% площ), намолочено 3,6 млн тонн зерна нового врожаю.
Лідерами з обмолоту є аграрії Одещини, які з 39% площ (404 тис. га) намолотили 982,8 тис тонн зерна.