МВФ погіршив прогноз для світової економіки - через пандемію і війну рф в Україні
Про це заявив у вівторок під час презентації нового звіту «Перспективи світової економіки» (WEO) головний економіст Фонду, директор департаменту досліджень П’єр-Олів’є Горінчас, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.
«Згідно з нашим базовим прогнозом, зростання (світової економіки – ред.) сповільниться з 6,1% минулого року до 3,2% цього року та до 2,9% наступного року, знизившись на 0,4 і 0,7 відсоткового пункту відповідно (у 2022 -2023 роках) у порівнянні з квітневим прогнозом WEO», - зауважив представник Фонду.
Він підкреслив, що зараз загальмувався розвиток трьох найбільших економік – Сполучених Штатів, Китаю і Єврозони, що створило «істотні наслідки» для глобального прогнозу.
Серед головних причин, які призвели до цього, головний економіст Фонду назвав тривалий вплив наслідків пандемії, а також вторгнення рф в Україну. За його словами, світова економіка «стикається з дедалі похмурішою й невизначеною перспективою».
Крім того, підкреслив Горінчас, зараз почали реалізовуватися негативні ризики, визначені у квітневому прогнозі.
«Вища, ніж очікувалося, інфляція, особливо в Сполучених Штатах і основних європейських економіках, викликає погіршення глобальних фінансових умов. Уповільнення в Китаї виявилося гіршим, ніж очікувалося, на тлі спалахів COVID-19 і карантину. Війна в Україні також призвела до подальших негативних наслідків», - зауважив представник МВФ.
Тому, підкреслив він, у другому кварталі цього року скоротилося й світове виробництво.
Як повідомляв Укрінформ, МВФ регулярно кілька разів на рік випускає звіт «Перспективи світової економіки», який вважається одним з основних індикаторів тенденцій економічного розвитку в окремих країнах, регіонах і в глобальному контексті.