Приватизація та ліквідація: уряд затвердив перелік із 420 держпідприємств
Про це повідомила пресслужба Мінекономіки в Телеграмі, передає Укрінформ.
"Таким чином, відбудеться наступний етап тріажу – поділ чергової групи державних активів на життєздатні і такі, що наносять збитки, існують виключно на папері та не можуть зацікавити інвесторів", - йдеться у повідомленні.
За планами Мінекономіки, 66 держпідприємств отримають нових власників в рамках так званої малої приватизації.
У відомстві розраховують, що, залучивши інвестиції, на цих підприємствах буде відновлено або модернізовано виробництво, в тому числі й експортно орієнтоване, створені нові робочі місця, і це стане частиною економічної відбудови країни.
Ще 354 держпідприємства будуть ліквідовані або реорганізовані.
"В більшості випадків це юридичні оболонки, за якими немає потужностей для поновлення роботи. Одночасно ми поставимо крапку в історії з радянським спадком тисяч ДП, які через безгосподарність деградували до такого стану, що далі функціонувати вже не здатні", - зазначають в міністерстві.
Там також запевнили, що відомство продовжуватиме аналіз державних активів для наступних етапів тріажу держпідприємств, після чого частина з них також знайде нових ефективних власників.
Як раніше повідомлялося, Верховна Рада ухвалила за основу законопроєкт щодо сприяння процесам релокації підприємств в умовах воєнного стану та економічного відновлення держави (№7451). Очікується, що прийняття законопроєкту створить умови для прискорення приватизаційних процесів в Україні.