Рада ухвалила закон, що врегульовує діяльність фінустанов на період воєнного стану
Як повідомив у Телеграмі народний депутат Ярослав Железняк, проєкт закону в цілому прийнятий 273 депутатами, передає Укрінформ.
«Важлива новина для фінансового ринку, мій закон №7465-1 про особливості роботи НБУ, Фонду гарантування вкладів України, кредитних спілок, Комісії з цінних паперів під час війни прийнято в цілому — 273 за», — йдеться в повідомленні.
Як зазначається в пояснювальній записці до документа, його прийняття має удосконалити правове регулювання діяльності Національного банку України, покращити фінансову стабільність діяльності кредитних спілок, запобігти кризовим явищам на ринку кредитних спілок у період запровадження воєнного стану та сприяти мінімізації негативного впливу наслідків військової агресії російської федерації на функціонування фінансового ринку.
Зокрема, НБУ законодавчо надається право вести під час особливого періоду рахунки державних органів, призначені для забезпечення потреб держави у відсічі збройної агресії проти України або ліквідації збройного конфлікту та його наслідків, а також для благодійних пожертв та гуманітарної допомоги.
Для кредитних спілок передбачена можливість тимчасово зупиняти свою діяльність та врегульовувати питання відновлення своєї діяльності після періоду зупинення. Йдеться, зокрема, про залучення і повернення внесків; виплату відсотків на внески; надання кредитів членам спілки; подання фінансової звітності та інших звітних даних до НБУ.
Фонду гарантування вкладів фізичних осіб надається право приймати свої нормативно-правові акти за спрощеною процедурою з метою визначення особливостей функціонування системи гарантування вкладів фізичних осіб, виведення неплатоспроможних банків з ринку та здійснення ліквідації банків в умовах воєнного стану чи під час особливого періоду.
Як повідомлялося, у квітні Верховна Рада ухвалила у другому читанні законопроєкт №5542-1 "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення стабільності системи гарантування вкладів фізичних осіб".
Документ передбачає, що на період воєнного стану та трьох місяців з моменту його припинення чи скасування Фонд гарантування вкладів фізичних осіб відшкодовує кожному вкладнику банку кошти в повному розмірі вкладу, включаючи відсотки, нараховані станом на кінець дня, що передує дню початку процедури виведення банку з ринку.