В управління держави передали арештовані активи на ₴15 мільярдів
Як передає Укрінформ, про це СБУ повідомляє у Фейсбуці.
Зокрема, в управління держави перейшли 80 майнових комплексів (санаторії, спортивні установи тощо) у різних регіонах орієнтовною вартістю 7 млрд грн., які були незаконно виведені з державної власності і передані на баланс профспілок України. Також передані активи 19 українських компаній, які контролювались російськими корпораціями «Ростех», «Роснефть», «Газпром», «РусАл», «Росатом», «Група ГМС», «Татнефть» та російськими банками на загальну суму понад 7,75 млрд грн і тисячі закріплених за ними об’єктів нерухомого та рухомого майна на сотні мільйонів гривень.
Активи з російськими бенефіціарами були арештовані в рамках кримінального провадження за фактом підготовки, планування та введення росією агресивної війни проти України.
«Що стосується майна, яке перебувало на балансі Федерації профспілок України, то за інформацією кібердепартаменту СБУ, з 1992 року по теперішній час посадовці Федерації незаконно відчужили 80 курортно-оздоровчих, спортивних та інших державних комплексів», - зазначили в СБУ.
Це робилося шляхом заниження ринкової вартості об’єктів та здійснення покупцем мінімальної офіційної оплати без погодження з Фондом державного майна. Такі схеми завдавали збитків державі в особливо великих розмірах.
До АРМА за ініціативи СБУ передані такі об’єкти: готелі «Турист» та «Дружба» у Києві, санаторій «Жовтень» у Конча-Заспі, одеський санаторій «Куяльник», «Моршинський» у Львівській області та «Поляна» на Закарпатті, спортивні комплекси, зокрема будівля, в якій розташований Kyiv Sport Club.
Триває досудове розслідування, щоб встановити всі обставини правопорушень і притягнути винних до відповідальності.
АРМА зможе здійснювати менеджмент вказаних активів з метою отримання прибутку для держави, до моменту поки їх буде остаточно вилучено на користь України відповідно до Закону України «Про основні засади примусового вилучення в Україні об’єктів права власності російської федерації та її резидентів».
Як повідомляв Укрінформ, Київський районний суд міста Харкова наклав арешт на майно та корпоративні права білоруського підприємства на суму понад 112 мільйонів гривень.