Україна відправила «зерновим коридором» майже половину аграрного експорту

Україна відправила «зерновим коридором» майже половину аграрного експорту

Укрінформ
За понад два місяці роботи «зернового коридору» через морські порти України відправлено 6,2 млн т агропродукції, що становить 48% загального сільськогосподарського експорту.

Про це сказав перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький, повідомляє Укрінформ із посиланням на пресслужбу міністерства.

«До початку вторгнення росії в Україну 80 - 90% всього експорту сільськогосподарської продукції здійснювалося через морські порти. Через їхнє блокування нам довелося перерозподілити експортні потоки на залізницю, автомобілі, поромні та річкові порти. На сьогодні, завдяки коридору, з України змогли відправитися вже понад 270 кораблів із 6,2 млн т вантажу, що складає 48% від загального експорту сільгосппродукції», - розповів заступник міністра.

Висоцький зазначив, що Україні спільно з партнерами з ЄС вдалося налагодити безперебійну роботу коридору, що дало можливість відновити поставки продовольства в африканські країни. За його словами, в Африку вже відправлено близько 1 млн т агропродукції.

Читайте також: З українських портів вийшли ще 8 суден з агропродукцією

«Ми разом із країнами - партнерами з ЄС розробили спільний план, як покращити продовольчу безпеку у всьому світі. І ми вдячні їм за їхні ініціативи. Україна, в свою чергу, прийняла необхідне законодавство для реалізації цього плану. До прикладу, в частині фумігації вантажу. Урядом вже прийнята відповідна постанова та необхідні зміни до неї», - зауважив заступник міністра.

Він нагадав, що ЄС скасував квоти та мито на вітчизняну продукцію з 4 червня 2022 року по 5 червня 2023 року. Крім цього, Євросоюз скасував перевірки кормів рослинного походження та зерна, якщо вони перетинають територію ЄС у режимі транзиту. Також скасовано перевірки продукції тваринництва, що експортується транзитом, і встановлено особливий режим прикордонного та митного контролю.

Читайте також: путін пригрозив переглядом зернової угоди, у Зеленського відповіли

Як повідомляв Укрінформ, у Стамбулі 22 липня на пропозицію Організації Об’єднаних Націй Україна, Туреччина та Генеральний секретар ООН Антоніу Гуттереш підписали Ініціативу про безпечне транспортування зерна та продуктів харчування з портів "Одеса", "Чорноморськ" та "Південний".

Перше судно з українським продовольством вийшло з порту Одеси 1 серпня.

Кабінет Міністрів 4 жовтня ухвалив постанову, відповідно до якої буде спрощено розрахунки за послугу з фумігації експортних вантажів за кордоном та виплату винагороди комісіонерам.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-