Раді пропонують змінити Бюджетний кодекс
Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на сайт парламенту.
«Комітету Верховної Ради України з питань бюджету доопрацювати зазначений законопроєкт з урахуванням поправок і пропозицій суб’єктів права законодавчої ініціативи, скоротивши строк подання таких поправок і пропозицій наполовину, а також пропозицій, висловлених у висновку Комітету Верховної Ради України з питань бюджету від 6 жовтня 2022 року відповідно до частини першої статті 116 Регламенту Верховної Ради України, та внести його на розгляд Верховної Ради України у другому читанні», - йдеться у проєкті цього документа.
Проєкт постанови очікує розгляду у сесійній залі ВР.
Арістов також зареєстрував проєкт постанови про висновки та пропозиції до проєкту Закону України про Державний бюджет України на 2023 рік. Він наразі опрацьовується в профільному комітеті.
Цим проєктом документа Кабінету Міністрів буде доручено підготувати законопроєкт про держбюджет до другого читання відповідно до Бюджетних висновків ВРУ та подати його на розгляд парламенту у двотижневий строк з дня набуття чинності цією постановою.
Кабінет Міністрів на засіданні 13 вересня затвердив законопроєкт про Державний бюджет України на 2023 рік.
Пріоритет проєкту — безпека та оборона України. На відповідний сектор має бути спрямовано 1,13 трлн гривень (майже 50% всього бюджету). Порівняно з бюджетом на 2022 рік зростання видатків на безпеку й оборону буде більш як у чотири рази.
Другий пріоритет проєкту – соціальні програми. Так, на пенсії, субсидії, допомогу малозабезпеченим родинам, виплати внутрішньо переміщеним особам, витрати на медицину та освіту передбачається виділити понад 800 млрд грн – це 35% від всіх видатків у проєкті бюджету.
Всі інші видатки будуть скорочуватися. Головна стаття економії — зменшення видатків на органи державної влади. Зокрема, планується зменшити кількість чиновників, урізати зарплати та премії, виняток – силові структури. Видатки на утримання органів держвлади буде скорочено на 11,6 млрд грн порівняно з 2022 роком.
Перший заступник Голови ВР Олександр Корнієнко розповів у коментарі Укрінформу про те, що народні депутати планують ухвалити Держбюджет-2023 у жовтні, проте дата ухвалення залежить від опрацювання в Комітеті Верховної Ради з питань бюджету, а також кількості правок і пропозицій, поданих парламентаріями.