Втрати українських вітропарків у війні з росією перевищують €550 мільйонів - Міненерго

Втрати українських вітропарків у війні з росією перевищують €550 мільйонів - Міненерго

Укрінформ
Втрати внаслідок знищення, пошкодження або викрадення російськими загарбниками обладнання вітропарків перевищують 50 млн євро, ще понад 500 млн євро втрачено від вимушеного простою.

Про це повідомив заступник міністра енергетики з питань європейської інтеграції Ярослав Демченков у своїй колонці в Економічній правді, передає Укрінформ.

«Станом на 24 лютого 2022 року загальна встановлена потужність українських вітроелектростанцій (без тимчасово окупованих територій Донбасу і Криму) складала 1,67 ГВт – фактично як два атомні енергоблоки. Але розпочалася війна. Майже всі вітряні електростанції Херсонської, Запорізької та Миколаївської областей з перших днів опинилися у фронтовій чи окупованій зоні. За попередніми оцінками, втрати від знищеного, пошкодженого або викраденого обладнання вітропарків становить більше 50 млн євро. Ще понад 500 млн євро втрачено від вимушеного простою», — зауважив Демченков.

За його словами, 80% вітрової генерації України на сьогодні виведено з ладу або захоплено, а проєкти з будівництва 11 наземних вітропарків загальною потужністю майже 1 ГВт через війну поставлено на паузу.

На думку заступника міністра, розвиток проєктів відновлюваної енергетики може суттєво змінити економічний ландшафт повоєнного українського Півдня, а також зміцнити енергетичну безпеку України й Європи загалом.

Читайте також: Усі блоки АЕС на підконтрольній території працюють на максимальній потужності – Енергоатом

«Поки триває війна і ми не можемо залучати масштабні інвестицій у ВДЕ, необхідно використати цей час для роботи із законодавством та підготовки проєктних пропозицій. Зокрема, щодо офшорного вітру, переходу від зеленого тарифу до ринкових механізмів стимулювання сектору і прийняття закону про гарантії походження енергії», – резюмував посадовець.

Як повідомлялося, Україна внаслідок російського вторгнення втратила близько 90% вітрової та понад 40% сонячної генерації електроенергії.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-