Франція планує модернізувати та розвивати власну атомну енергетику
Як передає Укрінформ, про це повідомляє France24.
Макрон запропонував побудувати шість нових реакторів EPR2 французької розробки, призначених для введення в експлуатацію з 2035 року, із можливістю встановлення ще восьми реакторів.
Метою законопроєкту є спрощення адміністративних та бюрократичних процедур, необхідних для будівництва нових підприємств. Він також скасовує запроваджені вісім років тому, за колишнього президента Франсуа Олланда, обмеження частки атомної енергетики в структурі електрогенерації країни на рівні 50%.
Нині, наголошує видання, на атомну енергетику припадає 70% виробництва електроенергії в країні, це найвищий показник у світі.
Водночас критики законопроєкту кажуть, що Макрон ігнорує гострі занепокоєння щодо безпеки застарілих реакторів, а також залежність галузі від імпортованого з рф урану.
Мод Брегон, головний автор законопроєкту та депутат від правлячої партії Макрона “Відродження”, заявила, що закон “дозволить Франції досягти вуглецевої нейтральності” шляхом збільшення частки низько вуглецевої енергії, отриманої з ядерних джерел. Вона додала, що це також зміцнить енергетичну незалежність країни, оскільки європейські країни намагаються відмовитися від російських газу та нафти на тлі війни в Україні.
Головною перешкодою на шляху ухвалення законопроєкту може стати занепокоєння щодо безпеки застарілих атомних станцій Франції.
У листопаді минулого року рекордну кількість – 26 із 56 – ядерних реакторів країни було закрито на ремонт або технічне обслуговування, через що Франція імпортувала електроенергію із Німеччини.
Як повідомляв Укрінформ, три країни ЄС - Франція, Угорщина і Болгарія - блокують запровадження санкцій ЄС проти сектора атомної енергетики росії, зокрема державного концерну “росатом”.