У НБУ розраховують, що більшість банків зможуть відновити капітал
Як передає Укрінформ, на цьому наголосила перший заступник голови НБУ Катерина Рожкова у колонці ЕП.
«Розраховуємо, що більшість банків зможуть відновити капітал за рахунок поточної діяльності. Фінансовий результат за минулий рік (що становив майже 23 млрд грн) і за перший квартал цього року (34 млрд грн) додає нам впевненості, що банки зможуть це зробити», - зазначила Рожкова.
За її словами, важливим елементом відновлення капіталу стане зниження кредитних ризиків або врегулювання воєнних NPL (непрацюючих кредитів). Для кредитів, що мають перспективи повернення, банки можуть провести реструктуризацію – запропонувати позичальнику комфортніший графік повернення.
Натомість позичальникам, які через війну втратили застави і виробничі потужності, доцільно вже зараз запропонувати повне або часткове припинення нарахування відсотків, вважає Рожкова.
«Доведеться визнати збитки, щоб у перспективі стягнути їх з країни-агресора. Це тривалий процес, який може розтягнутися на роки. Але потрібний чіткий план дій, а оцінка стійкості допоможе в його розробленні. У кінцевому підсумку оцінка стійкості дасть змогу спрогнозувати повернення до звичайного, "мирного" банківського регулювання і подальшої імплементації регуляторних вимог Євросоюзу», - підкреслила Рожкова.
Вона висловила сподівання, що з поліпшенням ситуації в економіці буде відновлено і традиційну AQR (оцінку якості активів) із залученням незалежних експертів та провідної світової практики.
“Нацбанк вже активно працює в цьому напрямі разом із міжнародними партнерами, у тому числі з МВФ. Оцінка стійкості 2023 року – вагомий, але лише перший крок у цьому напрямі», - додала заступник голови НБУ.
Як повідомлялося, для визначення реального стану банківського сектору Національний банк розпочинає оцінку стійкості банків та банківської системи.