На Миколаївщині запустили першу чергу Тилігульської вітроелектростанції
Про це на своїй сторінці у Фейсбуці написала голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України Ганна Замазєєва, передає Укрінформ.
«19 вітрових турбін, 390 млн кВт/год електроенергії на рік, забезпечення енергією 200 000 домогосподарств мінус 400 000 тонн викидів CO2 на рік. Це результат запуску лише першої черги Тилігульської ВЕС потужністю в 114 МВт», - написала Замазєєва.
Вона зазначила, що їй особливо приємно було бути присутньою на станції під час першого пуску, адже пам’ятає, з чого все починалося.
«Два роки тому, будучи головою Миколаївської обласної ради я особисто брала участь в укладанні меморандуму про старт проєкту і соціально-економічний розвиток регіону. Потім – справжня партнерська взаємодія між відповідальним бізнесом та громадами регіону. І ось сьогодні маємо результат», - наголосила голова Держагентства з енергоефективності та енергозбереження України.
На її думку, цей результат стає ще вагомішим, оскільки 13 із запущених 19 вітрогенераторів були встановлені під час воєнного стану після вторгнення Росії.
А в майбутньому, додала Замазєєва, після того, як будуть добудовані усі чотири заплановані черги, Україна, окрім електрогенерації, отримає ще й скорочення викидів CO2 на 1,7 млн тонн на рік.
Як повідомлялося, на Миколаївщині в межах будівництва Тилігульської вітроелектростанції буде реалізовано низку соціальних проєктів для місцевих громад.
Зокрема це реконструкція системи опалення і газопостачання Березанської центральної районної лікарні, систем водопостачання в селах Краснопілля і Анатолівка, ремонт фельдшерського пункту в селі Анатолівці.