Центробанк Китаю несподівано знизив ключову ставку – Reuters
Про це Укрінформ передає з посиланням на Reuters.
Аналітики кажуть, що цей крок відкрив двері для потенційного зниження основної ставки кредитування Китаю (LPR) наступного тижня.
Стрімке зростання кредитування та ризиків дефляції в липні вимагали додаткових заходів пом’якшення монетарної політики, щоб зупинити уповільнення темпів економічного відновлення через низьку довіру до фінансового ринку через ризики дефолту деяких забудовників.
«Ці чинники посилюють тиск на політиків і вимагають від них діяти швидко, перш ніж впевненість споживачів і бізнесу різко погіршиться», - сказав старший економіст китайського Commerzbank Томмі Ву.
Народний банк Китаю повідомив, що знизив ставку за однорічними середньостроковими кредитами (MLF) деяким фінансовим установам на суму 401 млрд. юанів ($55,3 млрд.) на 15 базисних пунктів до 2,5% з попередніх 2,65%. Такі грошові ін’єкції, за розрахунками банку, мають підтримувати ліквідність банківської системи на прийнятному рівні.
Водночас, у нещодавньому опитуванні Reuters 20 учасників ринку з 26, або 77%, передбачали, що Центробанк залишить ставку MLF без змін, і лише шість респондентів прогнозували незначне зниження ставки.
«Неочікуване зниження ставок було швидкою реакцією на підтримку низьких кредитних даних і відновлення економіки Китаю, через що юань може девальвувати до 7,3 за долар США», - сказав головний валютний стратег Mizuho Bank Кен Чеун.
Він припустив, що Банк міг мати намір підтримати середньострокове кредитування через асиметричне скорочення і відкрив шлях для зменшення LPR, аби підтримати слабкий сектор нерухомості.
Ставка за однорічними середньостроковими кредитами MLF служить орієнтиром для основної ставки кредитування LPR і ринки переважно використовують MLF як попередження про зміни в контрольних показниках кредитування. Місячне закріплення LPR має відбутись наступного понеділка.
Центральний банк також вклав 204 млрд. юанів (близько $29 млрд.) через семиденні операції зворотного РЕПО, одночасно скоротивши витрати на запозичення на 10 базисних пунктів до 1,8% з 1,9%.
Як зазначає видання, Китай залишається винятком серед глобальних економік, оскільки його центробанк пом’якшує монетарну політику, щоб подолати дефляцію і підтримати відновлення, тоді як інші країни борються з високою інфляцією.
Зміна ставок у вівторок збільшила розрив у прибутковості з іншими великими економіками, зокрема Сполученими Штатами, створюючи більший тиск на юань і ризикуючи відтоком капіталу.
Цього року китайський юань уже втратив близько 5% по відношенню до долара і став однією з найгірших азіатських валют, через що прибутковість 10-річних державних облігацій Китаю знизилася до 2,56%, найнижчого рівня з травня 2020 року.
Попереднього разу Центробанк Китаю знизив ключові ставки в червні, намагаючись підтримати економіку, однак відтоді дані стають дедалі слабкішими.
Як повідомляв Укрінформ, центральний банк Росії (Банк Росії) підвищив ключову ставку з 8,5% до 12% наступного дня після того, як курс долара США перевищив 100 рублів, а євро - 110 рублів.