Путін перетворив бойкот Заходу на надприбутки для своєї еліти - ЗМІ
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Globo.
Як зазначається, після початку повномасштабного вторгнення РФ в Україні у лютому 2022 року сотні компаній почали оголошувати про вихід з РФ. Політики та активісти прогнозували, що це допоможе "придушити" російську економіку та підірвати воєнні зусилля Кремля.
Але у Путіна були інші плани, йдеться у публікації. Він перетворив відхід великих західних компаній з РФ на надприбутки для лояльної до нього російської еліти та самої держави. Він змушує компанії, які бажають продати російський бізнес, виставляти знижену ціну, а іноді просто захоплює їхню власність.
За даними видання NYT, західні компанії, які оголосили про відхід з РФ, задекларували понад 103 млрд дол. збитків з початку великої війни з Україною – про це свідчить аналіз фінансових звітів, який провело видання.
"Путін вичавлює з компаній якомога більшу частку цих коштів, диктуючи умови їхнього виходу", – йдеться у повідомленні.
Диктатор також обклав ці виходи постійно зростаючими податками, що принесло щонайменше 1,25 млрд дол. за минулий рік до російської воєнної скарбниці, наголошує NYT.
При цьому жодна угода "не є в безпеці", додає видання. Так, нідерландська пивна компанія Heineken навесні знайшла покупця та встановила ціну. Але, за словами джерел NYT, російський уряд в односторонньому порядку відхилив угоду та передав російські активи місцевому лояльному виробнику.
"Загалом Путін проконтролював один з найбільших перерозподілів багатства в Росії з часів розпаду СРСР. Величезні галузі промисловості – ліфти, шини, промислові покриття тощо – зараз перебувають у руках російських гравців, які дедалі більше домінують", – йдеться у повідомленні.
Як повідомлялося, керівник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов вважає, що російська економіка в умовах війни протримається лише до 2025 року.