В УКАБ не підтримують відтермінування другого етапу земельної реформи
Про це розповів генеральний директор УКАБ Олег Хоменко в інтерв'ю для Укрінформу.
"УКАБ виступає тільки за вільний ринок. Моя особиста позиція: попри все, потрібно вже завершувати цю реформу, необхідно дати людям можливість розпоряджатися своїм майном. Якщо ціна буде низька, власники ділянок їх не продаватимуть. Окрім продажу, є ще оренда, і люди розуміють, що мають різні можливості для розпорядження своїм майном", - сказаа він.
Хоменко зазначив, що разом з цим для розвитку садівництва, зрошення, хмелярства, виноградарства в Україні потрібні довгострокові капіталовкладення.
"Усі розмови про те, що землю викуплять іноземці, ніщо інше, як лякалки, що стримують розвиток ринку. Реформа має застереження і запобіжники стосовно сценарію монополізації. Якщо тепер не розпочати другий етап, то потім він узагалі не розпочнеться. Ми не маємо інших варіантів, окрім довести земельну реформу до кінця", - підкреслив експерт.
Як повідомляв Укрінформ, ринок землі в Україні офіційно стартував 1 липня 2021 року. До 2024 року купувати сільськогосподарську землю можуть тільки фізособи-громадяни України з обмеженням у 100 гектарів. Закон про ринок землі забороняє купувати землю іноземцям.
З 1 січня 2024 року в Україні стартує другий етап впровадження ринку землі, коли землю зможуть купувати юридичні особи, зареєстровані в Україні. Придбати можна буде не більше 10 тис. га земель сільськогосподарського призначення.
У листопаді 2023 року була зареєстрована електронна петиція до Президента України Володимира Зеленського, автор якої звернувся до Глави держави з проханням внести на розгляд до Верховної Ради України законодавчі пропозиції, які б залишали до кінця війни чинний ліміт на ринку землі на купівлю землі сільськогосподарського призначення до 100 га «в одні руки».
Зеленський 21 грудня 2023 року звернувся до Премʼєр-міністра України Дениса Шмигаля із пропозицією опрацювати питання, порушені у цій петиції.