Надходження від експорту у 2023 році були найнижчими за останнє десятиліття - Мінекономіки

Надходження від експорту у 2023 році були найнижчими за останнє десятиліття - Мінекономіки

Укрінформ
Торік надходження від експорту сягнули одного з найнижчих показників за останнє десятиліття, що стало наслідком проблем у логістиці.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Міністерства економіки.

«Надходження від експорту торік сягнули одного з найнижчих показників за останнє десятиліття. Це очікуваний та об’єктивний результат, який став наслідком проблем у логістиці. Наразі ми поволі їх розв’язуємо. Запустили альтернативний коридор у Чорному морі, розвиваємо річкові перевезення на Дунаї, тривають перемовини із польською стороною щодо розблокування кордону», - зазначила перший віцепрем’єр-міністр України – міністр економіки Юлія Свириденко.

За її словами, завдяки цьому у грудні - вперше за друге півріччя - Україна експортувала на понад 3 млрд дол. Також в грудні вперше з березня було експортовано більш як 10 млн т.

У Мінекономіки зазначили, що за підсумками 2023 року в Україні зросли фізичні обсяги експорту - до майже 100 млн т товарів. Це на 112 тис. т більше, ніж у 2022 році. Втім, у вартісному вимірі річний показник експорту скоротився на 18,7% - до 35,8 млрд дол.

Читайте також: Запуск альтернативного морського коридору сприяв збільшенню експорту металів - Мінекономіки

Свириденко зауважила, що торік в Україні спостерігався значний дефіцит торгівлі товарами на суму 26,4 млрд дол. Його спричинили два ключові фактори – проблеми в логістиці і потреби оборони у 2023 році. Тож у 2024 році уряд продовжить працювати над тим, щоб посилити експортну логістику завдяки роботі систем ППО та знайти нові шляхи вивезення товарів і послуг. Скороченню дефіциту в зовнішній торгівлі сприятиме також локалізація в Україні підприємств ВПК.

Як повідомлялось, протягом січня - листопада 2023 року Україна експортувала товарів на суму 32,8 млрд дол. У 2022 році український бізнес експортував товарів на 44,1 млрд дол.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-