Росія може використати Придністров'я для блокування «зернового коридору» з України - ISW

Росія може використати Придністров'я для блокування «зернового коридору» з України - ISW

Укрінформ
Кремль може відновити свої зусилля з використання Придністров'я для створення нестабільності в Молдові, щоб підірвати експорт українського зерна вздовж західного узбережжя Чорного моря.

Як передає Укрінформ, про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW).

10 січня агентство Reuters повідомило, що в румунському чорноморському порту Констанца у 2023 році було відвантажено 36 мільйонів метричних тонн зерна. Це є рекордним показником. При цьому близько 40 відсотків цих поставок становило українське зерно.

За оцінками ISW, українські удари по активах Чорноморського флоту Росії змусили російські військово-морські сили відвести деякі кораблі від своєї основної бази в тимчасово окупованому Севастополі на заході Криму.

Це, своєю чергою, посприяло ефективному використанню Чорноморського зернового коридору в Україні, оскільки міжнародна підтримка цього коридору продовжує зростати, попри вихід Росії з Чорноморської зернової ініціативи та військову загрозу з боку агресора.

Також зазначається, що Кремль, можливо, дає вказівки суб'єктам у підтримуваній Росією самопроголошеній республіці Придністров'я створювати інформаційні умови для можливої операції під чужим прапором у Придністров'ї в рамках ширших зусиль Кремля з дестабілізації Молдови.

Читайте також: В ООН не вважають альтернативний «зерновий коридор» у Чорному морі сталим і передбачуваним

«Кремль може розглядати операцію під чужим прапором у Придністров’ї як альтернативний спосіб утримати країни від участі в українському зерновому коридорі, незважаючи на ослаблену присутність Росії в західній частині Чорного моря», - йдеться у звіті.

Як повідомляв Укрінформ, президентка Молдови Мая Санду заявляла раніше, що молдовська влада хоче, аби придністровський конфлікт був врегульований лише мирним шляхом, при перемозі України у війні, розв'язаній Росією, може з'явитися геополітична можливість для досягнення цієї мети.

Фото: Мінагро

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-