У «Дії» запустили опитування держслужбовців, які отримують зарплати з бюджетної підтримки США
Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Мінфіну.
"Отримувачі заробітних плат за рахунок прямої бюджетної підтримки США у 2022–2023 роках зможуть відповісти на питання чинної системи платежів з держбюджету України. Завдяки цьому буде зібрано необхідну інформацію для аналізу та вдосконалення системи платежів із держбюджету. У довгостроковій перспективі це сприятиме посиленню контролю за рухом коштів аж до кінцевого отримувача і ще більшій прозорості, у тому числі у використанні коштів допомоги від американських платників податків", - йдеться в повідомленні.
Опитування, як стверджують у Мінфіні, має стати дієвим доповненням до існуючої багаторівневої системи моніторингу та аудиту прямої бюджетної підтримки, впровадженої урядом України, Світовим банком і USAID.
“Забезпечення прозорого використання фінансової підтримки від США, а також будь-якої іншої іноземної допомоги є пріоритетом для уряду України. Це опитування є одним із багатьох способів, за допомогою яких ми збираємо інформацію про виплати з держбюджету за рахунок прямої бюджетної підтримки і перевіряємо чи вчасно та у повному обсязі їх було здійснено. Відповіді опитаних стануть значним внеском у масштабну роботу, яку ми проводимо, щоб фінансова підтримка наших партнерів надходила до визначених отримувачів”, - зазначив глава відомства.
За останні два роки майже 150 тисяч держслужбовців отримали зарплати завдяки фінансовій підтримці проєкту Світового банку “Підтримка державних видатків для забезпечення стійкого державного управління в Україні” (PEACE in Ukraine). У рамках зазначеного проєкту 80% коштів надійшло саме від уряду США.
Як повідомлялось, з квітня 2022 Україна отримала від Сполучених Штатів грантів у 22,9 млрд доларів США. Ці кошти допомогли профінансувати критичні невійськові видатки – зарплати освітян, медиків, рятувальників та державних службовців. Опитування триватиме сім днів – з 17 січня до 23 січня 2024 року (включно). Участь у ньому є добровільною. Для участі необхідно оновити застосунок Дія.
Фото: Мінцифри