Українське зерно доставили в Нігерію кораблем, що прибув із Туреччини
Про це Укрінформу повідомив Надзвичайний та Повноважний Посол України в Туреччині Василь Боднар.
“Корабель Fuat Sezgin вирушив у Нігерію 30 грудня. За нашими даними, він прибув у порт Харкорт 22 січня та вже став на розвантаження. Ініційована Президентом Зеленським програма Grain from Ukraine для найбільш нужденних країн успішно триває та, як бачимо, має своє практичне втілення”, - сказав Василь Боднар.
Посол України в Туреччині зауважив, що зерно, відправлене в Нігерію, зберігалося на складах в Туреччині в рамках Всесвітньої продовольчої програми ООН й було відправлене в Африку за програмою Grain from Ukraine з турецького порту Самсун.
“Ця програма (Grain from Ukraine - ред.) демонструє як Україна, треті країни та ООН можуть діяти спільно, аби унеможливити маніпуляції та шантаж продовольством з боку країни-агресорки та допомогти тим країнам, які потребують підтримки продовольством найбільше. Альтернативний морський коридор ефективно діє, програма Grain from Ukraine працює. Спроба історичного дежавю Росії, цього разу з масштабування голодомору на весь світ не спрацювала”, - сказав Василь Боднар.
За словами дипломата, найкращою відповіддю спробам Росії протидіяти вивезенню продовольства з України, є міжнародна солідарність та спільні зусилля країн та міжнародних організацій у забезпеченні безпеки судноплавства в Чорному морі.
Як повідомляє Європейська рада, Всесвітня продовольча програма ООН, яка є найбільшою гуманітарною організацією у світі, ще в період дії Чорноморської зернової ініціативи зробила запас зерна. Станом на липень 2023 року 80% своїх запасів зерна ВПП ООН було закуплено в України , порівняно з 50% до війни. За час реалізації Чорноморської зернової ініціативи з українських портів до Ефіопії, Ємену, Афганістану, Судану, Сомалі, Кенії та Джибуті відправлено понад 725 тис. тонн пшениці.
Як повідомляв Укрінформ, у грудні минулого року в порту турецького міста Самсун 25 тисяч тонн українського зерна було завантажено на корабель Fuat Sezgin, який в кінці місяця вирушив до берегів Нігерії. Майданчик із завантаження зерна та корабель відвідали Надзвичайний та Повноважний Посол України в Туреччині Василь Боднар та представники ООН в Туреччині.
Для посилення безпеки судноплавства 11 січня три Чорноморські країни-членкині НАТО: Румунія, Болгарія та Туреччина підписали меморандум про створення та діяльність оперативної групи протимінних заходів у Чорному морі