ОПЗ працює не за профілем: Фонд держмайна розглядає можливість розширити діяльність заводу

ОПЗ працює не за профілем: Фонд держмайна розглядає можливість розширити діяльність заводу

Укрінформ
Одеський припортовий завод наразі працює за непрофільними напрямками, водночас Фонд державного майна розглядає можливість розпочати на підприємстві роботу за основним профілем.

Як передає Укрінформ, про це повідомив в інтерв’ю виданню Liga.net голова ФДМУ Віталій Коваль. 

«Сьогодні підприємство працює за непрофільними напрямками: виробляє кисень та азот. Крім цього, займається перевалкою зернових. Але ця діяльність приносить лише дохід для фінансування основних витрат товариства, щоб утримувати колектив та виплачувати левову частину зарплати», - сказав Коваль.

Він підкреслив, що Фонд держмайна тримає у фокусі ситуацію на підприємстві, остання нарада з керівництвом ОПЗ була минулого понеділка.

«Зараз ми розглядаємо можливість розширення діяльності. ОПЗ – це можливість вантажити багатотонні судна. Він фактично виконує роль глибоководних портів», - зазаначив Коваль.

Він також не виключив можливість запуску на підприємстві виробництва профільної продукції – аміаку.

Читайте також: Мінекономіки поділилось пріоритетними цілями реформ держпідприємств на 2024 рік

«Ми не виключаємо можливості його запуску за основним профілем. Але для того щоб це зробити, нам потрібна безпекова складова. Щоб, наприклад, у виробництво аміаку не прилітали ракети», - зауважив очільник Фонду.

Крім того, за словами Коваля, саме безпекова складова стримує потенційних інвесторів, які виявляють інтерес до ОПЗ.

«ОПЗ завжди цікавитиме промислових інвесторів, через можливість завантаження аміаку на кораблі одразу на місці виробництва. Але в потенційних інвесторів є певний острах. Через відсутність страхування воєнних ризиків», - зауважив Коваль.

Для надання інвесторам певних гарантій ФДМУ співпрацює з Експортно-кредитним агентством, яке може дати міжнародним інвесторам страхування діяльності в Україні.

Як повідомлялося, Фонд державного майна України запланував у 2024 році продати активів на приватизаційних аукціонах на 4 млрд грн. Серед топових пропозицій для аукціонів на наступний рік у ФДМУ називають ОГХК, Демурінський ГЗК, «Центренерго», Одеський припортовий завод, готель «Україна», ТРЦ Ocean Plaza в Києві та інші.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-