Уряд має затвердити в березні план для Ukraine Facility - Свириденко
Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Мінекономіки.
“Затвердження програми Ukraine Facility дозволить посилити нашу макроекономічну стабільність та наблизити Україну до членства в Європейському Союзі. Регламент містить остаточні умови програми, зокрема щодо Плану для Ukraine Facility, який у березні буде затверджено в уряді та передано на розгляд Європейській комісії”, - зазначила перший віцепрем'єр-міністр України - міністр економіки Юлія Свириденко.
Так, Ukraine Facility має три ключові складові. Перша - пряма підтримка державного бюджету - 38,27 млрд євро, з яких 33 млрд євро у формі кредитів та 5,27 млрд євро у формі грантів. Друга складова - спеціальний інвестиційний інструмент для покриття ризиків у пріоритетних секторах - 6,97 млрд євро. Третя складова - технічна підтримка у здійсненні реформ, а також покриття відсотків за кредитами, включно з отриманими раніше - 4,76 млрд євро.
Окрім того, програма передбачає механізм перехідного фінансування, який дозволить Україні отримати підтримку для держбюджету ще до моменту повноцінного запуску Ukraine Facility.
Наразі уряд спільно з європейськими партнерами працює над укладенням відповідного меморандуму, підписання якого очікується у березні.
Основою для надання бюджетної підтримки за програмою є План для Ukraine Facility, який передбачає здійснення структурних реформ в державному секторі, проведення низки економічних реформ, спрямованих на розвиток бізнес-клімату та підприємництва, а також кроки для розвитку пріоритетних секторів, що можуть забезпечити швидке економічне зростання.
Після врахування у Плані фінальних вимог документ буде затверджено урядом та передано на розгляд Європейській комісії. Остаточне затвердження Плану з боку ЄС очікується у квітні, що дозволить Ukraine Facility повноцінно працювати.
Як повідомлялось, план для Ukraine Facility – це технічний документ, необхідний для реалізації програми фінансової підтримки України від Європейського Союзу. План не є загальною стратегією відновлення, він охопить лише частину передбачених на наступні роки змін у державі з фокусом на макроекономічне зростання.
Фото: Мінекономіки