Росії складніше отримати гроші за нафту: Китай, ОАЕ та Туреччина посилюють контроль за банками

Росії складніше отримати гроші за нафту: Китай, ОАЕ та Туреччина посилюють контроль за банками

Укрінформ
Російські нафтові компанії стикаються із затримками в оплаті за нафту і паливо до кількох місяців, оскільки банки в Китаї, Туреччині та ОАЕ стають все більш обережними через вторинні санкції США.

Про це Reuters повідомили вісім джерел, знайомих з цим питанням, передає Укрінформ.

Як зазначається, затримки платежів зменшують доходи Кремля і роблять їх нестабільними, що дозволяє Вашингтону досягати своїх подвійних цілей санкцій - перервати надходження грошей до Росії, щоб покарати за війну в Україні, не перериваючи при цьому глобальні потоки енергоносіїв.

Кілька банків у Китаї, ОАЕ і Туреччині за останні тижні посилили свої вимоги щодо дотримання санкцій, що призвело до затримок або навіть відмови у грошових переказах до Москви, кажуть джерела.

Банки, остерігаючись вторинних санкцій США, почали вимагати від своїх клієнтів письмові гарантії того, що жодна фізична або юридична особа зі списку SDN (Special Designated Nationals) не бере участі в угоді або не є бенефіціаром платежу, пише видання.

Прессекретар Кремля Дмитро Пєсков раніше підтверджував проблеми з платежами, коли його запитали про те, що банки в Китаї уповільнили платежі.

Як зазначається, 22 грудня 2023 року Міністерство фінансів США опублікувало розпорядження, в якому попереджалося про можливість застосування санкцій за ухилення від дотримання Росією цінового ліміту щодо іноземних банків і заклик до них посилити контроль за дотриманням законодавства.

Це стало першим прямим попередженням про можливість вторинних санкцій проти Росії, що ставить її в один ряд з Іраном у деяких сферах торгівлі.

Після указу США банки Китаю, ОАЕ і Туреччини, які працюють з Росією, посилили перевірки і почали вимагати додаткову документацію, щоб переконатися, що угоди відповідають ціновому ліміту, повідомили джерела.

Читайте також: Швейцарські банки почали закривати рахунки громадян Росії

Як повідомляв Укрінформ, США і Південна Корея домовилися тісніше співпрацювати для протидії постачанню до КНДР нафти понад встановлені ООН ліміти, в тому числі з Росії, а також розглянути можливість застосування санкцій до порушників резолюцій РБ ООН.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-