Уряд Китаю звітує про зростання економіки в першому кварталі на 5,3%
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Національне бюро статистики КНР.
Обсяг китайської економіки за січень – березень досяг 29,6 трлн юанів (близько 4,2 трлн доларів США) і збільшився на 1,6% в порівнянні з четвертим кварталом 2023 року.
У першому кварталі додана вартість первинної промисловості (гірничодобувної та сільського господарства) склала 1,2 трлн юанів ($0,2 трлн), зростання на 3,3% порівняно з аналогічним періодом минулого року, обсяг вторинної промисловості (виробництво й переробка) досягнув 10,9 трлн юанів ($1,5 трлн), збільшившись на 6%, а третинної промисловості (сфера послуг) склав 17,5 трлн юанів ($2,5 трлн), зрісши на 5%.
«У першому кварталі… продовжувалась трансформація моделі зростання, внесення структурних коригувань, підвищення якості та продуктивності, у результаті чого виробництво та попит залишалися стабільними і зростали,… впевненість на ринку зміцнювалась… і національна економіка продовжила позитивну динаміку відновлення», - ідеться в повідомленні відомства.
Водночас, видання Reuters пише, що попри хороші квартальні показники березневі дані щодо експорту, споживчої інфляції, цін виробників і банківського кредитування показали, що імпульс економічного зростання Китаю може знову послабитися.
Так, промислове виробництво в березні зросло на 4,5% порівняно з роком раніше, що менше прогнозованих аналітиками 6% та зростання на 7% за січень-лютий.
Збільшення роздрібних продажів, показника споживання, у березні досягло 3,1% порівняно з березнем минулого року проти прогнозованого зростання на 4,6% і вказує на сповільнення у порівнянні зі зростанням на 5,5% у січні-лютому.
До публікації даних опитані Reuters аналітики прогнозували зростання економіки Китаю цього року на 4,2% - 4,6%, що нижче цільового показника в 5%, а після оприлюднення статистики першого кварталу підвищили прогнози до 4,8% - 4,9%.
За їх оцінками, головним фактором, що стримує зростання економіки Китаю залишається криза в секторі нерухомості, оскільки вона впливає на довіру бізнесу та споживачів, інвестиційні плани, рішення компаній про розширення виробництва та ціни на акції.
Як повідомляв Укрінформ, Міжнародне рейтингове агентство Fitch на початку квітня знизило прогноз щодо кредитного рейтингу Китаю до «негативного», пославшись на ризики для держфінансів, оскільки економіка стикається зі зростаючою невизначеністю у переході до нових моделей зростання.
Пекін, у відповідь, заявив про розчарування цим рішенням Fitch, а також що агентство не змогло коректно відобразити ряд чинників, які сприяють прискоренню зростання китайської економіки.