Суцільні рубки лісу в Карпатах будуть заборонені через три роки - постанова

Суцільні рубки лісу в Карпатах будуть заборонені через три роки - постанова

Укрінформ
Уряд заборонив суцільні рубки головного користування у гірських лісах Карпат. Документ набере чинності через три роки.

Про це повідомила у Фейсбуці пресслужба Державного агентства лісових ресурсів, передає Укрінформ.

«Днями Кабінет Міністрів України ухвалив вкрай важливий, базовий для лісової галузі документ - постанову «Деякі питання ведення лісового господарства у період дії правового режиму воєнного стану та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 12 травня 2007 р. № 724», - йдеться в повідомленні.

Відео дня

Даною постановою визначено особливості здійснення рубок, пов’язаних з необхідністю оборони держави та її безпеки, на період дії правового режиму воєнного стану та протягом шести місяців з дня його припинення або скасування. Тепер такі рубки проводитимуться за зверненням військових адміністрацій за чітко визначеною процедурою.

Також постанова вносить зміни до Правил поліпшення якісного складу лісів в частині проведення рубок переформування, заснованих на принципах наближеного до природи лісівництва з метою найширшого застосування вибіркової і поступової системи рубок, які відповідають міжнародній практиці. Очікується, що завдяки переходу до вибіркової системи рубок вдасться збільшити річний приріст деревостанів і забезпечити безперервне та раціональне використання лісу, що своєю чергою збільшить надходження рентної плати за рахунок збільшення обсягів заготівлі деревини.

Читайте також: В Україні удосконалять боротьбу з незаконними рубками лісу

Окрім того, даною постановою забороняється проведення рубок головного користування в Карпатах через три роки та впроваджується перехід ведення лісового господарства на принципах наближеного до природи лісівництва (рубки переформування).

«Так, це дійсно означає, що «лисих» Карпат ви більше не побачите, а дозвільна процедура, визначена постановою №454 мінімізує негативні наслідки військових дій для лісу, запроваджує чітку систему контролю, запобігає зловживанням та спрощує процес відновлення лісів після бойових дій», - зазначають в Держлісагентстві.

Як повідомлялося, лісівники відновили цьогоріч вже 9,7 тис. га із запланованих 22,9 тис. га лісів.

Фото ілюстративне

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
Всi рубрики
За період:
-
Share: