Українці у Польщі намагаються реєструвати бізнес, який потребує найменше витрат
Про це в коментарі Укрінформу повідомили у Дія.Бізнес у Варшаві.
У Дія.Бізнес зауважують, що наші співвітчизники зазвичай намагаються запустити у Польщі бізнес, який потребує найменше витрат на придбання основних засобів. У більшості це послуги, онлайн-торгівля, але не менш популярними напрямами є освіта, будівництво, сфера краси, консалтингові послуги, туризм, послуги на ринку нерухомості, кав’ярні, IT-компанії.
Якщо українці винаймають персонал, то як правило, працевлаштовують своїх співвітчизників. У тому числі й з міркувань економії. В перші місяці, не володіючи мовою, не знаючи особливостей бухобліку та оподаткування, власники українських фірм шукали польських фахівців. Але зрозуміли, що для багатьох, особливо невеликих бізнесів, вони не по кишені. Перше, з чим стикається український роботодавець у Польщі, це запит польських спеціалістів на велику ставку та маленькі відсотки від прибутку чи від продажу.
«Тож українські компанії, що ведуть одноособову діяльність, не можуть собі дозволити брати на роботу поляків. Навіть компанії, в штаті яких 3-4 співробітники. Тому вони беруть зазвичай українців, які вже живуть у Польщі достатньо довго, вже асимільовані, мають налагоджені соціальні зв'язки, вільно спілкуються польською та англійською мовами», - розповідає керівник центру Дія.Бізнес у Варшаві Вікторія Коритнік.
Як повідомлялося, за 2023 рік українці в Польщі сплатили до польського бюджету податків на загальну суму понад 5 млрд злотих.