Економіка України демонструє стійкість, ВВП у липні зріс на 2,7% - Свириденко
Укрінформ
У липня 2024 року внутрішній валовий продукт України зріс на 2,7% у річному вимірі.
Про це повідомила перша віцепрем'єр-міністерка – міністерка економіки України Юлія Свириденко у соцмережі X, передає Укрінформ.
"Економіка продовжує демонструвати стійкість. Згідно з даним Міністерства економіки України, у липні ВВП зріс на 2,7%. Сумарно за січень-липень цьогоріч маємо зростання на рівні 4,0%", - повідомила Свириденко.
За її словами, зростанню внутрішнього валового продукту сприяв ранній початок збору врожаю у сільському господарстві, стабільна робота морського коридору та відновлення будівельної сфери
«У липні економіка працювала в умовах «віялових» відключень електроенергії через її дефіцит. Це ускладнювало економічну активність як підприємств, на тлі зростання витрат, так і споживачів товарів та послуг. Проте економіці вдалось нівелювати негативний вплив дефіциту електроенергії. Цьому сприяли високий рівень адаптивності бізнесу до складних умов і досвіду реагування на такі виклики. Окремі підприємства забезпечили собі стабільний доступ до електроенергії завдяки прямому імпорту», - зазначила Свириденко.
За її словами, динаміка зростання економіки за перші сім місяців 2024 року на рівні 4,0%, наразі відповідає оновленому урядовому прогнозу. Зростання реального ВВП за підсумками 2024 року очікується на рівні 3,5%.
Водночас дефіцит кваліфікованих фахівців негативно впливає на очікування бізнесу і стримує їхню економічну активність.
Свириденко зазначила, що у липні збереглась позитивна динаміка внутрішньої торгівлі завдяки поступовому зростанню споживчого попиту. Відновлювалася і будівельна сфера, де основними драйверами росту стали бюджетне фінансування відновлення пошкодженої критичної інфраструктури, проведення капітальної відбудови, а також ремонтів дорожнього покриття на аварійних ділянках.
У промисловості підприємства зберігають виробничу активність завдяки прямому імпорту електроенергії та наявному досвіду реагування на енергетичні виклики. Але збільшення витрат на забезпечення альтернативних джерел постачання електроенергії стримує зростання виробництва.
Як повідомляв Укрінформ, у липні, попри дефіцит електроенергії та менші порівняно з попереднім роком врожаї, НБУ дещо поліпшив прогноз економічного зростання на цей рік – до 3,7%.