НБУ назвав причини прискорення інфляції та спрогнозував подальше зростання цін

НБУ назвав причини прискорення інфляції та спрогнозував подальше зростання цін

Укрінформ
У серпні споживча інфляція в річному вимірі пришвидшилася до 7,5% з 5,4% у липні; інфляційний тиск зберігатиметься й у наступні місяці.

Як передає Укрінформ, про це повідомив Національний банк у коментарі щодо рівня інфляції у серпні 2024 року.

«Фактичні темпи зростання цін були незначно вищими за траєкторію прогнозу, опубліковану в Інфляційному звіті за липень 2024 року. Водночас фундаментальний інфляційний тиск посилився сильніше, ніж прогнозувалося. Так, показник базової інфляції в серпні зріс до 6,5% з 5,7% у липні», - йдеться у повідомленні.

У НБУ зазначили, що пришвидшення зростання споживчих цін зумовлювалося насамперед ефектами гірших цьогорічних врожаїв і впливом вищих витрат бізнесу на продовольчу сировину, енергію та оплату праці. Підтримували ціновий тиск і ефекти перенесення від послаблення обмінного курсу гривні в попередні місяці.

Відновилося зростання цін на сирі продукти харчування, досягнувши 3,7% у річному вимірі, тоді як адміністративно регульовані ціни показали незначне прискорення до 13,7% порівняно з минулим роком.

Стрімке сповільнення зростання цін на пальне до 10,1% у річному вимірі в НБУ пояснюють достатніми запасами пального та нижчими, ніж очікувалося, цінами на нафту на світових ринках.

Читайте також: Глава Нацбанку розповів, що буде з курсом гривні після переговорів із МВФ

"Споживча інфляція в серпні продовжила зростати, але залишалася помірною й була доволі близькою до прогнозу НБУ. Інфляційний тиск зберігатиметься й у наступні місяці через збільшення витрат бізнесу на оплату праці та електроенергію, поетапне підвищення акцизів та ефекти перенесення девальвації гривні в попередні місяці", - прогнозують у Нацбанку.

«Монетарна політика Національного банку й надалі спрямовуватиметься на збереження інфляції на помірному рівні цього року та повернення її до цілі 5% упродовж наступних років», – наголосили в Нацбанку.

Уточнюється, що цьому сприятимуть заходи НБУ із захисту гривневих доходів і заощаджень населення від інфляції та забезпечення стійкості валютного ринку.

Як повідомляв Укрінформ, за даними Держстату, у серпні споживчі ціни зросли на 0,6% до липневого показника, з початку року рівень інфляції прискорився до 4,9%.

У Нацбанку очікують, що інфляція цього року лише помірно пришвидшиться – до 8,7% наприкінці року, але вже наступного – знизиться до 6,6%, а у 2026 році – повернеться до цілі у 5%.

Фото: НБУ

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-