Рахункова палата провела аудит Пенсійного фонду: результати

Рахункова палата провела аудит Пенсійного фонду: результати

Інфографіка
Укрінформ
Рахункова палата під час аудиту Пенсійного фонду виявила фактори додаткового навантаження та виплат, що мають ризики неефективності.

Про це йдеться у коментарі голови Рахункової палати Ольги Піщанської стосовно результатів аудиту Пенсійного фонду, передає Укрінформ.

"Одним із складних викликів для Пенсійного фонду є і тривалий час залишатимуться демографічні зміни. Адже на початок квітня 2024 року навантаження на кожну тисячу застрахованих збільшилося до 945 пенсіонерів. Водночас ми виявили значні проблеми із системою фізичної ідентифікації пенсіонерів, особливо переселенців та тих, хто знаходиться на тимчасово окупованих територіях", - зазначила Піщанська.

Вона зауважила, що існують законодавчі прогалини, які створюють умови для отримання пенсій у підвищених розмірах, зокрема, пенсіонерам, що були військовослужбовцями силових структур та особам, які проживають у радіоактивно забрудненій місцевості.

"Підвищення пенсій цим категоріям за рішеннями судів призвели до додаткового навантаження на бюджет ПФУ у розмірі 66,5 млрд грн у рік. Крім того, перелік зон радіоактивного забруднення давно застарів, а випадки реєстрації до 30 пенсіонерів за однією адресою на цих територіях не є поодинокими", - розповіла очільниця РП.

Піщанська наголосила, що результати цього аудиту є важливим сигналом щодо нагальності реформ, спрямованих на формування соціально справедливої, прозорої та стійкої пенсійної системи.

Читайте також: Уряд затвердив бюджет Пенсійного фонду на 2024 рік

"У своїх рекомендаціях ПФУ, Мінсоцполітики та Мінфіну ми, зокрема, наголошуємо на необхідності вдосконалення нормативно-правової бази задля оптимізації витрат бюджету ПФУ, а також підсиленні процесів ідентифікації пенсіонерів", - сказала посадовиця.

Піщанська також зазначила, що окремі порушені Рахунковою палатою під час аудиту питання уже почали вирішуватися урядом.

Як повідомляв Укрінформ, у вересні Рахункова палата виявила 13,5 мільярда гривень додаткових доходів, не врахованих у проєкті державного бюджету на 2025 рік.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-